PIC18F67K22 RTC ve Program belleğine yazma problemi

Başlatan serdararikan, 06 Ağustos 2018, 21:27:31

serdararikan

PIC18F67K22 nin program belleğine veri kaydediyorum.PIC18F67K22  nin dahili RTC birinimi kullandığımda program belleğine yazma işlemi gerçekleştiremiyorum.atladığım bi yer mi var acaba?

Erol YILMAZ

Flash a yazarken INT leri kapatıyorsun değil mi?

serdararikan

Alıntı yapılan: Allegro - 06 Ağustos 2018, 22:57:44Flash a yazarken INT leri kapatıyorsun değil mi?
Evet. Durum şu program belleğine yazan kod tek başına çalışıyor.rtc yi enable ettigimde program belleğine yazma işlemi yapamıyorum.wrerr biti 1 oluyor. Yazma hatası gerçekleşiyor

telbozan

 Program hafızasına kaydetme kodunu yazarsanız bakalım. Gözünüzden kaçan birşey olabilir. Bende Pic18F4620 de program hafızasına yazamama problemi yaşamıştım. Kodlarımda bir sıkıntı yoktu. Baya zor çözdüm. Bu Piclerin ERRATA dosyaları oluyor ya revizyon-revizyon ordan buldum Tablat registerine 2 kez üst üste yazmak gerekiyormuş. Buna benzer üretim hatası olabilir. Errata yı incelemediyseniz incelemenizi öneririm.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.