Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

usb host konusu

Başlatan ibo1973, 27 Eylül 2018, 10:38:46

ibo1973

aşağıdaki malzemeleri ve bu malzemeler için yazılmış kütüphane dosyalarını kulanarak ps3,ps4,usb mouse , usb oyun kolu 'nu eskiler bilirler eski bir bilgisayar olan amiga500 çevirici yapmaya niyetlendim (ticari birşey değil tamamen keyfi ve zevkine benim gibien fazla 100 kişiye sanırım satma imkanıda olabilir )

ardino r3 + usb hostshield kulanarak ps3 kolunu sorunsuz bir şekilde amiga 500 e çevirdim çalıştı ancak sorunlar var.

1- kütüphane dosyasının bir yerinde sanırım usb bağlantısını kesince çalışmasına engel olan bir durum var ardinoyu +5v ile beslediğpim halde bilgisayara takılı usb kablosunu çekince devre çalışmaz hale geliyor sorunu henüz bulamadım bilen birisi varsa zaman kazanmak adına harişka olur.

2- bahsi geçen ardino r3 + usb hostshield v2 ancak beraber çalışmakta usb host max3421e çipi bulunmakta bunu direk kulanıp çalıştırmak istiyorum yani ardino r3 olmadan direk usb host shield v2 yi kulanıcam.

3- yukarda yazanlar tamamen olumsuz/çözümsüz/çok vakit  olursa ozaman max3421e tercihen usb host özelikli pic ailesinden birşeyde kulanabilirim ancak kulanıcağım bu pic için yazılmış ps3/ps4/usb mouse/ usb oyun kolu üzerine kütüphaneleri olması lazım oturup 6 ay uğraşıp onlara kütüphane yazmayla uğraşamam.

lütfen nokta atışı yapıp konuya vakıf olanlar cevaplasınlar