PLC kiti tavsiyesi

Başlatan onurcelik, 12 Ekim 2018, 23:51:19

onurcelik

Arkadaşlar merhaba.
4.sınıf elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim.İş hayatımda PLC ve otomasyon üzerine çalışmayı düşünüyorum.Bu konuda kendimi geliştirmek için bir PLC kiti almak istiyorum.Tavsiye edebileceğiniz bir kit var mı?

Teşekkürler.

fthdmrl

siemens s7-1200 modelini al derim ama çok pahalı.onun için herhangi bir ucuz marka plc alırsan delta olabilir veya yerli malı gmt markası olabilir plc programlama mantığını öğrenirsen diğer bütün plc modellerini programlayabilirsin.ayrıca gmt plc öğrencilere indirim yapıyor

Melih1802

Tagli

Yerli bir marka olan Gemo var. Fiyatları uygun gibi. Ayrıca bilgisayardaki programları da son derece sade. 1 MB'tan küçük bir .exe dosyasından ibaret ve kurulum falan da yok, çift tıklıyorsun çalışıyor. Üstelik simülatör de var.
Gökçe Tağlıoğlu

mustafa_cmbz

Piyasada delta ve siemens bolca gördüm. Omron da fena değil.

Ama sana tavsiyem siemens ailesinden bir ürün alman ile birlikte tia portal öğrenmen.

Bunun yanında delta latın letgodan 2. Ellerinden bulabilirsen edinmeye bak bolca göreceksin bundan sonraki hayatında..

Lader stl gibi dillere ağırlık ver biraz kafa kırarsın ama mantık oturdumu da temiz para kazanırsın..