Mühendis sağlığı hakkında.

Başlatan Emre_Tuncay_, 14 Ekim 2018, 12:01:41

Emre_Tuncay_

ARGE mühendisi olarak çalıştığımdan dolayı mesaimin çoğunluğu masa başında geçiyor.Mesai dışında okulda yine aynı oturuyoruz ders çalışıyoruz.Eve geliyoruz akşam çalışmak için masa başına geçiyoruz.Rütin sporumuda okulların başlaması nedeniyle aksatmaya başladım. Normal şartlarda çok hareketli biriyimdir mesleğimde tek sevmediğim şey bu masa başı çalışmaları.
Akşamları çalışırken oturarak değilde bilgisayarı yüksekte tutacak yani ayakta olabileceğim bir aparat masa arıyorum. Bu tarz birşey kullanan varmı.
Birde sağlık açısıdan ne tür önlemler alıyorsunuz bir mühendis veya araştırmacı geliştirmeci olarak.
Gençken bunun önlemini alıp alışkanlık haline getirmek istiyorum.

Andromeda

..ayakta devamlı nasıl durulacak ki..yapman gereken arasıra kalkıp hareket etmek..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Erol YILMAZ

Calisma ortamında hareket firsatlarini kacirmamak yardimci olabilir...

fide

Koşu bandının kontrol mekanizması kısmını çıkar. Yerine monitor klavye koyabileceğin bir düzenek yap - yaptır. Hem yürüyüp hem de rutin işleri (yoğun klavye kullanımı hariç) yapabilirsiniz.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Emre_Tuncay_

Koşu bandı fikri biraz uç nokta gibi.Normal işte zaten düzenli olarak turluyorum yoksa akşama kadar bütün eklemlerim ağrıyor. Teknopark'ta bir şirkette görmüştüm.Masa otomatik göğüs hizasına kadar kalkıyor ayakta yorulunca tekrar oturuyorsunuz. Zaten durupta 3 saat ayakta çalışılmaz arada 30dk dinlenmek için bir mekanizma.
Olmadı böyle birşeyi bir marangoza tarif edip yaptırıcam. Ben yorulunca spor yaparak dinlenir oldum bu aralar.
Yorulma tanımım tamemen değişti.

Zoroaster

Ayakda durarak sagligin korunacagini sanmiyorum. 

Benim su siralar yaptigim tek sey. Sol kalca uzerine oturup sag bacagi sol bacagin ustune atmak. Bir sure sonra da simetrigini yapmak. Arada bir de bacak atmadan oturmak.

Fakat is yerinde laklak yapmak adina odadan odaya cok yuruyorum.
Seytan deliginden kacti.

fide

Çanak anten pozisyon motorlarları var. Genelde 24volt ile çalışır. 45-50 cm kadar uzama kabiliyetleri var. Kullandığınız masaya 2-4 adet takıp isteyince yükseltebilirsiniz.

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

tunayk

Alıntı yapılan: Zoroaster - 14 Ekim 2018, 15:57:16Ayakda durarak sagligin korunacagini sanmiyorum.

Benim su siralar yaptigim tek sey. Sol kalca uzerine oturup sag bacagi sol bacagin ustune atmak. Bir sure sonra da simetrigini yapmak. Arada bir de bacak atmadan oturmak.

Fakat is yerinde laklak yapmak adina odadan odaya cok yuruyorum.

Hocam bu iş modeli iyiymiş. Bize de açıklayın.  Belki herşey bukadar zor değildir.  ;D

muuzoo

Size tam şunun gibi bir şey lazım :) . Görüntü Linus Torvalds'ın çalışma odasına ait.

gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Emre_Tuncay_

Ben en iyisi spor salonu üyeliğimi yenileyim. Yoksa alternatif ararken kendimi hastanede bulacağım.Doktora ne derim bilmem çalışırken koşu bandından düştüm demek zor olur biraz.

erkan614

duvarımda barfix demiri masanın önünde halter
ofisim zemin katda arge odam 2. katta
asansörü kullanmıyorum ve merdivenleri hızlı çıkıp iniyorum
her akşam da saat 21:30 gibi ayağımda çocuk salladığımdan uyumadan önce ayaklarım ağrıyor
mekik tahtam da vardı ama kullanmadığımdan sattım
eğer ofisde sıkıntı yoksa basit kondisyon bisikleti tavsiye ederim
kafana göre mola verebiliyosan 15dk çevir sonra işe
benim müsait alanım olduğundan yamur yağmıyosa günde 1-2 kere 15 dk bisiklet kullanıyorum

ypr

İleride en çok korktuğum konulardan biri bu. İş saatlerinin fazlalığından spora, sanata vakit bulamamak. Yaşamak için çalışmamız gerekirken bir süre sonra çalışmak için yaşamaya başlıyoruz. İş saatleri daha dengeli olsa keşke. En azından sağlığımız için gerekli bu.

naschibo

Alıntı yapılan: Emre_Tuncay_ - 14 Ekim 2018, 12:01:41ARGE mühendisi olarak çalıştığımdan dolayı mesaimin çoğunluğu masa başında geçiyor.Mesai dışında okulda yine aynı oturuyoruz ders çalışıyoruz.Eve geliyoruz akşam çalışmak için masa başına geçiyoruz.Rütin sporumuda okulların başlaması nedeniyle aksatmaya başladım. Normal şartlarda çok hareketli biriyimdir mesleğimde tek sevmediğim şey bu masa başı çalışmaları.
Akşamları çalışırken oturarak değilde bilgisayarı yüksekte tutacak yani ayakta olabileceğim bir aparat masa arıyorum. Bu tarz birşey kullanan varmı.
Birde sağlık açısıdan ne tür önlemler alıyorsunuz bir mühendis veya araştırmacı geliştirmeci olarak.
Gençken bunun önlemini alıp alışkanlık haline getirmek istiyorum.

merhaba

https://www.ergonomie-am-arbeitsplatz-24.de/arbeiten-im-stehen/

bu linkte ilgili ürün mevcut. Calistigim firmada bunu kullanan arkadaslarim var.

kolay gelsin

buse.surer81

En güzeli spor salonu :) evde babamın kardeşime yaptığı barfix çubuğu vardı:)