Android studio projeyi yüklemiyor, gradle hatası alıyorum.

Başlatan ziyaretci, 03 Kasım 2018, 20:42:41

ziyaretci

Merhaba, geçtiğimiz senelerde android studioda bir uygulama hazırlamıştım. Google play politikaları değiştiğinden ve benim api sürümüm yeni politikaya aykırı olduğundan uygulamamı sildi google play. Bende sürümü yükseltmek için 2 yıl aradan sonra tekrar projeyi açmaya çalıştım ama bir türlü başaramadım. Proxy http hatası alıyorum. Stackoverflow'un içinden geçtim ama çözüm bulamadım.

Son sürüm android studio'yu kurdum ama yine benzer hatayı aldım. Offonline seçeneğinde çalıştırmaya çalışıyorum ama yine hata alıyorum. Gradle'ın son sürümünü indirdim, dizinlerde ilgili gradle dosyalarını tanımladım. Sonuç alamadım.

Aynı duruma düşmüş ve durumu çözmüş tecrübeli arkadaşlar var mı? Varsa nasıl çözdüler? Ya da çözüm fikirleri nelerdir?

Teşekkür ederim.

Hattusa

slm arkadaşlar birkaç gündür android studio 3.4 sürümünü bir türlü bilgisayarıma kurup çalıştıramıyorum, 3.3 sürümünü de yükleyip denedim ama bir türlü başarılı olamadım. sürekli "gradle project sync failed" hatası alıyorum ve düzeltemedim. 3.4 sürümünün offline kullanımınıda aktif edemedim. bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar yokmu?

vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

olcay54

Android Studio 3.4 Türkçe ve benzeri dilli işletim sistemlerinde sıkıntısı var.
"I"'yı "i" değilde "ı" olarak algılama gibi problemi var.
UTF-8 uygulanırken bir hata yapılmış galiba.

Ya, işlet,m sistemini ingilzce olarak kurup Android Studio kullanacan;
Ya da, gradle dosylarında "testImplementation" gibi kelimlerdeki "I" ları "İ" yapacan.
yani "testİmplemantation" yazacan.

Ben ikinci çözümü kullanmaktayım.

Saygılarımla,

Hattusa

Alıntı yapılan: olcay54 - 12 Mayıs 2019, 11:32:42Android Studio 3.4 Türkçe ve benzeri dilli işletim sistemlerinde sıkıntısı var.
"I"'yı "i" değilde "ı" olarak algılama gibi problemi var.
UTF-8 uygulanırken bir hata yapılmış galiba.

Ya, işlet,m sistemini ingilzce olarak kurup Android Studio kullanacan;
Ya da, gradle dosylarında "testImplementation" gibi kelimlerdeki "I" ları "İ" yapacan.
yani "testİmplemantation" yazacan.

Ben ikinci çözümü kullanmaktayım.

Saygılarımla,

tşk ederim ustam. söyledikleriniz doğrultusunda işyerimde mak.muh. osman hasan Yaşar arkadaşım yardımcı oldu. arkadaşım
bilgisayarım >ayarlar>zaman ve dil ayarları kısmından ingilizce dil paketi yükleyerek PC mi ingilizce yaptı. bu sayede android studiodaki gradle hatası giderilmiş oldu.

herkese tşk ederim...
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

elektronik

Her yeni proje açtığınızda kırmızı çember içine aldığım yerdeki "I" harfini "İ" harfi ile değiştirin sorun çözülecektir.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Hattusa

https://developer.android.com/studio/intro/studio-config#offline

yukarıdaki gradle ve maven dosyalarını indiripte offline kullanan arkadaşlar windowsta bunu nasıl yaptıklarını tarif edebilirler mi? zira bu hali oldukça yavaş çalışıyor

ziyaretci

https://www.picproje.org/index.php/topic,74718.0.html

@pro-TR, yukarıdaki başlıkta bu konunun bendeki çözümünden bahsetmiştim. Virüs programını kapatın, senkronizasyon yapılsın, sonra tekrar açın. Beni virüs programı engelliyormuş.