VHDL ile FPGA Tasarımına Girişi Eğitimi (Uygulamalı yüz yüze sınıf içi eğitim)

Başlatan Niyazi_SARAL, 03 Aralık 2018, 18:10:09

Niyazi_SARAL

VHDL ile FPGA Tasarımına Girişi Eğitimi sınıf içi (yüz yüze) bir eğitim olup katılımcıların kendilerine ait NoteBook'ları ile eğitime gelmeleri gerekmektedir. Eğitim için gerekli donanım; Altera DE10-Lite olarak öngörülürken, eğitim için gerekli yazılımlar ise; Quartus II 13.1, ModelSim-Altera 10.1d olarak öngörülmektedir.
 
Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili olarak her eğitim günü katılımcılara, evde çalışma yapmaları için ödevler verilmesi hedeflenmektedir. Bu ödevlerin kapsamının, ilgili eğitim gününde yapılan çalışmanın birkaç adım ötesi olması düşünülmektedir. Her ders sonunda, kaynak kodlar ve önceden hazırlanmış ders özet dokümanı mail grubunda paylaşılacaktır.

https://market.cizgi.com.tr/product/education/tgm-fpga-1"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

sigmoid

Böyle bir eğitim çalışması çok güzel düşünülmüş. Bu eğitimler ilerleyen dönemlerde yine tekrarlanacak mı?

Niyazi_SARAL

Alıntı yapılan: sigmoid - 04 Aralık 2018, 01:32:15Böyle bir eğitim çalışması çok güzel düşünülmüş. Bu eğitimler ilerleyen dönemlerde yine tekrarlanacak mı?

Evet tekrarlanacak ve ileri FPGA/VHDL eğitimi de açılacak. Bugün yarın ekleyeceğiz. Bu arada Java, STMicroelectronics ile Mikrodenetleyiciler ve Gömülü Sistemler Eğitimi ve benzeri birkaç eğitim daha var.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.