Öğrenmek için ilk adımı hangi STM32 kiti ile atmalıyım?

Başlatan iracible, 16 Ocak 2019, 20:52:14

iracible

Merhabalar, yaklaşık 1 aydır gömülü sistemler/arm programlama üzerine merakım çok fazlaca artmış durumda ama sınavlar ve tatil vs. derken bir türlü istediğim şekilde araştırıp-konsantre olup üzerine eğilememiştim. şimdi tatil ile birlikte memlekete geldim ve yaklaşık 5 gündür zamanım oldukça arm işlemcisinin programlanması üzerine çalışıyorum-anlamaya çalışıyorum.

şuan clock ayarlarını, registerleri set ve reset etme mantığını, datasheet ve ref manual okuma mantığını anlamış durumdayım. bundan sonra gpio lar dışındaki diğer çevre birimlerini tanımak istiyorum youtube videolarından ve bloglardan genelde araştırıyorum. türkçe bir sürü kaynak ta buldum. soruma gelecek olursak;

açıkçası önce bu işe Coşkun Taşdemir'in youtube kanalındaki sıfırdan arm programlama serisini izlemem ile ilgi duymaya başladım ve onun da yeni başlayanlara önerdiği stm32f070RB nucleo kartını sipariş edecektim ki sipariş vermeden önce bir sormak istedim. bu kart ile başlarsam bütün çevre birimleri ile ilgili işlemler-örnekler yapacak kadar ekipmanı bu kart bana sağlar mı? çünkü istanbulda değilim 20 gün kadar ve herhangi bir elektronik malzeme satan bir yer yok bulunduğum yerde.

sizden istediğim bana bu konuda yardımcı olmanız. öyle bir geliştirme kartı alayım ki bana bütün çevre birimleri ile ilgili örnekler yaptırabilecek kadar imkan sunsun, bilgisayarım ve karttan başka hiç birşeye ihtiyacım olmasın. (mümkünse biraz da ucuz olsun)

yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.

EDİT: Proteus un içinde hali hazırda Stm32F103 serisi kartları var. para verip almak yerine ilk başta bu kartlar ile alıştırma yapmak ne kadar sağlıklı olur?

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.