KAYAN NOKTALI SAYIYI REGİSTER A ATMAK

Başlatan remzi, 17 Aralık 2005, 11:55:09

remzi

arkadaşlar ccs ye yeni geçtim.
size bir sorum olacak elimde 4.285659 gibi sabit bir satı var ve ben bunu
bir saklayıcıya atmam gerekiyor. hitech te bu float sayi=4.256895;
şeklinde yapınca oluyordu ama ccs de olmuyor. ben bunu nasıl tanımlıycam.

ikinci bir sorum daha olucak ben bu aklayıcıyı bir int bilgi içeren saklayıcıyla çarpacam ve sprintf ile bir char a atıycam. ben kayan noktalı sayıyı nasıl int a çevirebilirim.

Petek

http://picproje.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=45924#45924
bu adreste cevabını verdik ya? Üstelik Hitecte oluyor CCS de olmuyor dediğin şey yani " float sayi=4.256895;" CCS dede aynen böyle olmak zorunda. Olmuyor dediğin nedir?

Float sayıyı inte çevirme işini de yukarıdaki linkte anlattım. Sizi tatmin etmeyen şey nedir?
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

remzi

olmuyor dediğim şu arkadaşlar ccs de register ı tanımlarken float sayi=4.25698; gibi sayıyı tanımladığımızda program derlerken hata veriyor. burada tanımlarken float değilde başka birşeymi dememizmi gerekiyor anlatmak istediğim bu. ikinciside ben ccs başlığı altında msj ı gönderdim zannediyorum ama msj ımı bulamayınca ccs ye de yolladım.

Petek

Alıntı yapılan: "remzi"olmuyor dediğim şu arkadaşlar ccs de register ı tanımlarken float sayi=4.25698; gibi sayıyı tanımladığımızda program derlerken hata veriyor. burada tanımlarken float değilde başka birşeymi dememizmi gerekiyor anlatmak istediğim bu. ikinciside ben ccs başlığı altında msj ı gönderdim zannediyorum ama msj ımı bulamayınca ccs ye de yolladım.
float sayi=4.25698; bu şekilde bir tanımlamada programın hata vermesi mümkün değil. Unuttuğun yada göremediğin başka şeyler olabilir. Programını gönder birlikte bakalım.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

remzi

tamam programı bir daha inceleyeyimde ama float olarak tanımlamak normal herhalde çalışması lazım bir daha denemem lazım herşey için teşekkür ederim.