Multimetre Önerisi

Başlatan clonex, 31 Ocak 2019, 13:02:26

clonex

Merhabalar,

banggood'dan AN8008 ve AN8009 arasında kararsız kalmıştım. Ama sonrasında AN8008 almıştım. Türkiye klasik kargoculuğu nedeniyle bana teslim edilemeden geriye dönmüş kargo. O yüzden bende vazgeçtim çinden almaya.

Türkiye pazarında AN8008 kat ve kat fazlasıyla işimi görecek uzun soluklu kullanabileceğim, bütün devre bileşenlerinde okumama gibi problem yaratmayacak bir işlevsel bir şeye ihtiyacım var. F/P ürününe ihtiyacım var.

Uni-T modelleri daha işlevsel geldi ama. Bu konuda yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

cevat1

clonex

Alıntı yapılan: cevat1 - 31 Ocak 2019, 13:08:49Unit 139C

Hocam ben onu baktımda zener diyotları okurken problem yaşadıklarını iddaa edenler vardı.

Okan AKÇA

15 yıllık My68 ölcü aletim var halen taş gibi bozamadım. Öneririm

cevat1

Alıntı yapılan: clonex - 31 Ocak 2019, 13:15:45Hocam ben onu baktımda zener diyotları okurken problem yaşadıklarını iddaa edenler vardı.

ne tür problem?

clonex

Alıntı yapılan: cevat1 - 31 Ocak 2019, 16:32:05ne tür problem?

Kalem pil kullanıldığı için, 5V yukarı zener diyotları okurken problem yaşadığını iddaa edenler vardı. Bunun için en az 9V luk ile çalışan multimetreleri önermişler.

Ne kadar doğru emin değilim.

zipzip

ANENG AN8008 i bir ay önce AliExpress ten aldım. Hiç bir sorun olmadan kapıya kadar getirdi PTT görevlisi.

clonex

Alıntı yapılan: zipzip - 31 Ocak 2019, 19:34:57ANENG AN8008 i bir ay önce AliExpress ten aldım. Hiç bir sorun olmadan kapıya kadar getirdi PTT görevlisi.

Ben Banggood'dan almıştım, 7-15 gün içerisinde getiriyor diye. Bunlar hızlı getirmek için yerel kargo firmaların hangisi boşsa ona veriyorlarmış kargoyu. Öyle çalıştıkları için, hangi kargo firmaya verdiklerini kayıt etmemişler. Elimde ALLJOY'un takip kodu var onunla yerel takibi yapapıyorsun, hangi firmada olduğu belli değil. Kaç defa iletişime geçtim site ile bir gün PTT yi arayı ndediler 1 hafta sonra yurtiçiyi arayın dediler. Anlayacağınız bir ay işkence çektim. Aramadığım kargo firması kalmadı, isimden sorgulama yaptırdım yok! Çindekine diyorum tekrar gönderin yok gönderemeyiz, bekleyin dediler. Zaman kaybettim. Zaten bu saatten sonra çin defterlerini kapattım. Parayı kıyıp, güzel şeyler alacağım. En azından kafam rahat edecek.

karadvt

Aliexpress bu konuda iyi. Kayitli geliyorsa ptt ye veriyorlar. Gelmeyen ürün kayitsizlarda nadir de olsa oldu ama para iadesi yaptılar.

Tek mesele zamanın uzun olmasi ama kayıtlı gelenler oyle cok da geçikmiyor.

cevat1

Alıntı yapılan: clonex - 31 Ocak 2019, 19:23:51Kalem pil kullanıldığı için, 5V yukarı zener diyotları okurken problem yaşadığını iddaa edenler vardı. Bunun için en az 9V luk ile çalışan multimetreleri önermişler.

Ne kadar doğru emin değilim.
İlginç;  her 9 volt kullanan multimetre doğru ölçüm mü yapıyormuş?
Her duyduğumuzu, her okuduğumuzu doğru kabul etmeyelim.
Linkteki multimetre 9 voltla çalışıyor.  https://www.hepsiburada.com/dt-830d-dijital-multimetre-p-HRAPRADT830D?magaza=sahinelektro&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQiA1sriBRD-ARIsABYdwwH6Li89XBSIKxKflD-Kgy2-QCqu6_s8DfmLZozvX_6QIrFGVMd1dVUaAvFjEALw_wcB. ölçüm doğruluğu tartışılır. Kaba ölçüm için kullanilir.
Ayrıca aneng 8008 9 voltla çalışmıyor,  AAA pil ile çalışıyor. Saha da kullanıyorum. Ölçümlerine çok güvenirim.