HAL_kutuphanesi ADC_POLLING metodu hakkında

Başlatan pro-TR, 18 Şubat 2019, 20:22:02

pro-TR

slm ustalarım;

bir sinyal okuma işleminde stm32F i cubemx ve keil5 kullanarak yapmak istiyorum.
okumak istediğim bir adc işlemini benim belirlediğim süre içerisinde okuma miktarı kadar yapmak istiyorum. bunun için HAL_ADC_PollForConversion metodu uygun gibi gözüyor. ancak benim anlamadığım. sonundaki timeout süresidir.

HAL_StatusTypeDef HAL_ADC_PollForConversion(ADC_HandleTypeDefhadcuint32_t Timeout)
ben bu komutu kullandığımda peşpeşe 100 okuma yapıp hepsini array içerisine atabilirim (örneklerden yola çıkarak) kafama takılan okuma aralığını timeout mu belirliyor? kısaca ben adc ye start verdiğimde STM nin kendi çevrim süresi hızında yani 2uS süre okuduğunda 2 okuma arası bekleme süresi oluşuyor mu? bu fonksiyon hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmı?
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.