Android NFC Okuma yazma uygulaması

Başlatan Mucit23, 07 Mart 2019, 10:47:29

Mucit23

Selamlar

Android Telefonumda NFC ile Mifare kartlara sektör sektör byte byte data yazıp okuyabileceğim bir uygulama arıyorum. İnternette birçok uygulamayı denedim ama çoğu genellikle Text QR kod, WEB adresi gibi verileri kendi formatında yazıyor kart içine.

Dediğim gibi low level kullanılabilecek bir uygulama var mı?

brandice5

Şu uygulama var;

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.syss.MifareClassicTool

Ancak çok önemli bir nokta var. Telefonunuz ile Mifare kartları okuyup yazmak için telefonun içindeki NFC controller ın Mifare desteği olması lazım. Eskiden sadece NFC chipi NXP olanlar okuyabiliyordu. Eğer NXP diğer chip üreticilerine lisanslama yaptıysa onlarda okuyabilir, kontrol etmeniz lazım.

Mucit23

Dün neredeyse Playstore'daki bütün uygulamaları denedim birtek bunu deneyemedim. Android telefonuma uyumlu değil diyor(S7 Edge)

Bende aynı uygulamayı playstore'dan apk olarak indirip kurdum. Neyseki çalıştı. Bu uygulama baya işime yaradı. Teşekkürler.

brandice5

Telefon uyumlu değil diyorsa yukarıda bahsettiğim durum olabilir yani telefonundaki NFC chip Mifare desteklemiyor olabilir. Mifare kart üzerinde denedin mi?

Mucit23

Telefonum NFC destekliyor elbette. Başka uygulamalarla boş kartlara yazıp okuyabiliyorum. Sadece Byte Byte yazma yapamıyordum. Bu uygulama çalışıyor.