android studio yardım

Başlatan ~ENES~, 03 Temmuz 2019, 11:27:15

~ENES~

Arkadaşlar merhaba;
Android studio'dan anlayan birisi varsa tanışmak istiyorum birkaç sorularım da olacak. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ?

tekosis

Kendi çapımda uğraşmaya çalışıyorum. Yapabileceğim bir şey olursa yardımcı olurum tabi. Nihayetinde forum bunun için var. Siz sorunuzu sorun bir bilen çıkar elbet.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

~ENES~

Alıntı yapılan: tekosis - 03 Temmuz 2019, 15:28:35Kendi çapımda uğraşmaya çalışıyorum. Yapabileceğim bir şey olursa yardımcı olurum tabi. Nihayetinde forum bunun için var. Siz sorunuzu sorun bir bilen çıkar elbet.
Hocam ayip soylemesi kurulumu yaptim ama tasarim ekranini acmaya kadar gelemedim surekli hata veriyor derleyince. Turkce ingilizce olayi var I harflerini İ harfine donusturuyorum falan. Tasarim ekranina kadar getirebilecek birini ariyorum isin acikcasi uzaktan baglanacak. Yardimci olabilirsen sevinecem valla  :D

olcay54

Merhaba,

Windows 10, üzerinde jdk 1.8.0_211 ile Android Studio 3.4.1 kullanmaktayım.
Tek sıkıntım 6-7 saat sonra Heap Space artık yetirli gelmiyor.
Bilgisayarı tekrar çalıştırıp kaldığım yerden devam ediyorum.

Sorularınız elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Saygılarımla,

Olcay Ergün

ziyaretci

SpeedyX

Alıntı yapılan: olcay54 - 03 Temmuz 2019, 18:18:34Tek sıkıntım 6-7 saat sonra Heap Space artık yetirli gelmiyor.
Ctrl + Alt + S -> Compiler -> Gradle da VM Options içine -Xmx2048m -XX:MaxPermSize=512m yazıp deneyebilirsin.