Mause için teknik yardım

Başlatan dmx11, 04 Temmuz 2019, 20:23:56

dmx11

herkeze merhaba

ben bedensel engelliyim.el ve ayaklarımı kullanamıyorum ve farenin sol tık sağ tık işlemini ağzımla yapmak istiyorum.bu mümkünmü bu işi yapan ağız çubuğu var ama ek donanımla 1000 tl ye varıyor fıyatı.normal mauseyi o işlevselliğe dönüştürebilirmiyiz yardımcı olursanız çok sevinirim.

z

Sana yardimci olmak isterim.

Biyiga benzer bir nesneyi aynen biyik gibi dudagin ustune yapistirsan dilinle bu nesneye dokunsan isini gorur mu?

Forumdan bir iki  arkadas senin ve benzeri durumda olanlarin sorununu cozebiliriz.

Masrafli bir sey de olmaz. Siradan bir mousun butonlarindan kablo cikartacagiz sadece.

Peki mouse u nasil hareket ettiriyorsun?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

MB_77

Dişlerin arasına sıkıştırılan küçük birşey içine gömülü switch daha kolay kullanılır

osman_

@dmx11 bahsettiğiniz ürün bu sanırım;

https://glassouse.com/

Bu mantıkla, çalışan ve satılan bir sisteme benzetilerek bir geliştirme yapılabilir.

Bu ürünün de geliştiricisi bir Türk imiş. Ülkemizde gerekli desteği bulamadığı için işini yurt dışına taşımış.

Temelde 9 eksen gyro ve bir tane switch ile bu işi halletmişler.

dmx11

dirseyimde biraz hareket olduğu için fareyi bantla avcumun içine sabitletiyorm parmaklarımda hareket olmadığı için tıklamayı yapamıyorm

dmx11

dirseyimde biraz hareket olduğu için fareyi bantla avcumun içine sabitletiyorm parmaklarımda hareket olmadığı için tıklamayı yapamıyorm

bymrz

Şöyle bir şey nasıl olur.
Kablolu fare değil de, en ufağından bir kablosuz bir farenin içi sökülse. Farenin pil ve kart kısmı ense arkasına yerleştirilecek bir düzenekte olsa.
Tabi bu kablosuz fare ikinci fare olacak ve hareket fonksiyonları devre dışı bırakılacak.Sadece sağ sol butonu aktif olacak. Butonlardan 2 kablo çıkarılarak, ağız içine uygun bir switch yapılsa?
@z hocam, senin dediğin gibi, ancak tek farkı kablosuz olması. Böylece kablo karışıklığı vs önlenmiş olur.

@dmx11 , senin dediğin 1000TL civarı olan ürünle ilgili bir link paylaşman mümkün mü?

crazy

EGE

Spor şapkası veya lastik bant ile kafa çevresine takılıp buraya da 1 çift IR verici konulup pc sağ ve sol tarafına da iki ad alıcı yerleştirilip  başını sağa doğru ve sola doğru  çevirdiğinde işlem yaptırılsa olur gibi geliyor.

elektronik

yüz mimiklerine duyarlı bişeyler yapılabilir aslında

elektronik

ayak baş barmakları ilede olabilir hatta mouseyi ayak baş parmaklarıyla tamamende kontrol edebilirsiniz. eski bilyeli mouseler ters çevilmiş olarak ayak parmağınız ile bilyeyi sağa sola ileriye geriye hareket ettirebilirsiniz bilyeye bastırıncada sol sol tıklama. diğer ayağınızın baş parmağının altınada sağ tık için swic yerleştirilebilir.

parametre

Kolunu oynatabiliyor sanirim bu durumda mouse icini acip eline aluminyun folyo alsin kucuk top gibi tuslari cikarsinlar oralara aluminyum topla dokunsa calisir

power20

dmx11

https://switchgaming.blogspot.com/2019/06/zafer-altnsk-turkish-enabled-gamer.html?fbclid=IwAR34L-L5_kGiJ5loe8jPuJIbHfz1F9WcqKoOAnSsjkFRw5-yKUBDkvgRhm8

bu benim durumumda olan bi abim.oyun konsol ve joystiki saymassak bende aynı şekil kullanabilirim çünkü durumumuz aynı c5 omurilik felciyiz.
videoda ağız çubuğu şu
https://www.robotshop.com/en/glassouse-v12-bite-switch.html?fbclid=IwAR3Md0qk5xSeR9DTolfS5EE1JUTIJrZlO44yTOjBHHRjz1FFS8UgYtE1fKM
50 dolar fiyatı ama direk bağlanmıyor şu cihaazda geerekli
https://www.microsoft.com/en-us/p/xbox-adaptive-controller/8nsdbhz1n3d8?fbclid=IwAR01xOJxJJLkIZ0JMgrQzmrBHB5TTgZpjoZLDkmiLsHl2dcvqlVr0C0zy08&activetab=pivot:overviewtab
ççubuk ve cihaz kargoyla 1000 tl yi geçiyor.bu arada evden çıkamayan yatalak bi hasta olarak vakit geçirmek için önemini anlatamam

devrecii

Burası picproje daha güzel fikirler çıkacaktır ama şu şekilde basitce yapılabilir etrafınızda bu işlere birazcık eli yatkın birisi varsa yapabilir teli uzatıp mouseun buttonlarına lehimleyecek çok kolay. Hatta yukarı aşağı ve sağ sol yapılırsa dört tane button elde edilmiş olur , oları da başka amaçlarla kullanabilirsin

Birde söyle düşündüm hall sensörle şu şekilde yapılırsa mouse da hareket edebilir