Röle takılması

Başlatan cell, 27 Temmuz 2019, 03:07:27

cell

İyi akşamlar. Değişken yük durumundan (kışın çocuklardan dolayı odaya soba takviyesi olabiliyormuş) dolayı en pratik Insta kontaktöre aldım yükü. Şimdilik 2 oda da kullanıma aldık. Bakalım 10 gün içinde sorun çıkmaz ise 45 odaya da uygulayacam.

Herkese yardımlarından dolayı tekrar teşekkür ederim.

mert_eris

Merhaba;
Ben de bir hastanede benzer problem yaşadım. Armatürler üzerinde  35 W Dali Driverlar bulunuyordu. Driverın koridor fonksiyonu ve touch dim(light anahtar) fonksiyonları mevcuttu. Tüm armatürlerde paralel dolaşan hat anahtarlama için panoya verilmiş ve dokunmatik ekrandan dimleme- açma-kapama yapılabiliyor. Bas-bırak çalışma mantığıyla çalışıyordu (Buton)

Bazı ortamlarda komut almıyor. Kendiliğinden kısılıp sadece açmaya izin veriyordu. 2-3 gün normal çalışıp  sonradan da bozulma oluyordu. Driver Datasheetini incelediğimde  55 saniye basılı tutulursa Touch&dim den Koridor Fonksiyonuna geçeceği yazıyordu. Anladık ki Röle bir süre takılı kalıyor. Zaten cihaz da o sırada hafızaya alıyor.

Röleler tel sarılmış manyetik ürünler olduğu için kolay etkilenebiliyor. Ortamdaki tüm cihazların aynı anda çalışması dahi etkiliyor. Yakınında çalıştığı cihazlarla frekans aralığı uyuşmalı. Bu nedenle Elektromanyetik Bağışıklık Testi ve Elektromanyetik Uyumluluk Test rapor ve sertifikaları ile belgelendirmesi yapılmış ürünler alıp montajını yapmanız doğru olacaktır.

Saygılarımla,