Windows10 neden kullanışlı değil?

Başlatan sinus, 10 Eylül 2019, 11:59:50

sinus

Windows10'u ben hiç sevemedim. Aradığımı bulamıyorum. Kullananlar, açılış ve kapanışların yavaşlığından şikayet ediyor.

Windows Xp ve Win7'de her şey yerli yerindeydi. Windows 10'da sanki bir Vista havası var.

Yeni işletim sistemleri kullanıcıya ne sağlıyor? Sizce daha sonraki yıllarda çıkacak işletim sistemi daha kullanışlı olur mu? Yeni bir işletim sisteminden ne bekliyorsunuz?

wtrk

Çok iyi bir noktaya değinmişin, bende uzun zamandır kullanıyorum ancak bir xp yada win 7 tadını alamadık gitti.
NoBody Can Stop Me!!!!!

sinus

İkinci bir merak ettiğim hususta işletim sistemlerinin nasıl yazıldığı.

1000 personel işletim sistemi yazmak için uğraşıyor diyelim. Her birinin yazdığı parçacıklar nasıl birleştiriliyor? Kernel gibi temel bir şey tek bir kişinin elinden çıkmıyordur herhalde.

yktronik

beklediğim şey; hız. ayrıca geçmiş driver'ları otomatik tanıyabilmesi. otomatize olması. kısacası geçmişini unutmayan, bana çok fazla kurulum işi bırakmayan, hızlı bir işletim sistemi ihtiyacım var.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: yktronik - 10 Eylül 2019, 13:04:18beklediğim şey; hız. ayrıca geçmiş driver'ları otomatik tanıyabilmesi. otomatize olması. kısacası geçmişini unutmayan, bana çok fazla kurulum işi bırakmayan, hızlı bir işletim sistemi ihtiyacım var.

SSD takıkılı bir windows 10

Uzun zamandır windows 10 kullanıyordum daha doğrusu kullandığımı sanıyordum.
AÇılış süresine lanet ederken en son gittim en ucuzundan bir tane SSD aldım taktım.

Yok böyle birşey. Monitör açılmaya kalmadan windows açılıyor ve herşey kullanıma hazır hale geliyor.

200-300 TL arasında bir tane 250 gb min. ssd takın. Aradaki fark inanılmaz. Eğer laptop kullanıyorsanız eski diskinizi benim  gibi yapın ve şöyle bir aparat ile kullanın.(9.5mm ve 11 mm var sanırım mutlaka kendi sürücünüzün kalınlığını ölçün.)

muhendisbey

Windows 8.1
Aradığım herşeyi buluyorum, hızlı ve stabil. Zorla güncelleme de yaptırmıyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

Win7 yi severek kullaniyordum win10'u hic sevemedim fakat SSD ve ram eklentisinden sonra win10 dan hic bir sikayetim kalmadi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mehmet


sinus

Alıntı yapılan: mehmet - 10 Eylül 2019, 15:06:10Bir de Linux deneyin.

Linux kullandım, işim olursa yine kullanıyorum ama iş gereği bazen Windows 10 kullanmak zorunda kalıyorum.

sigmoid

10 Eylül 2019, 17:14:31 #9 Son düzenlenme: 10 Eylül 2019, 17:16:30 sigmoid
@cezeri
Bende ikinci hdd alsam nasıl takarım diye düşünüyordum. Güzel aletmiş.

Benim notebookta aldığımdan beri ssd var. Şu ana kadar hiç açılış ve çalışma performansı konusunda şikayetim olmadı. Windows 7den sonra en sevdiğim işletim sistemi windows 10 oldu

OptimusPrime

HDD yi SSD ile degistirmekte fayda var sistem oldukca hizlaniyor.  ::ok

Genelde bende aradigimi bulamiyorum ve arattiriyorum  :D Istedigine ulasmanin en hizli yolu.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

fide

Win3.1 den beri winnt hariç bütün windows versionlarını kullandım. Özellikler ve ayarlar konusunda en güzel dozaj win7 deydi.

Win7.1 ve win10'da özellikle ağ ile ilgili hiçbir ayarı bulamıyorum.
Çalıştır - >control-> eski düzen denetim masasını açıp oradan bakıyorum. Bu yönden win10 çok kötü.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

engerex

Alıntı yapılan: mehmet - 10 Eylül 2019, 15:06:10Bir de Linux deneyin.
Bir ara deneyeyim, Linux içine sanal Windows kurarım dedim. Linux ile NAS cihazıma bağlanamadım. Sanal Windowsu kurmaya çalışırken çeşitli zorluklar yaşadım. Sonra vazgeçip tekrar Windows kurmak istedim. Hazır Windows USB kurulum diski olmadığından oluşturayım dedim. Yazım izinleri vs. kanser olmaya yaklaşmıştım. Tabi bunlar benim linux seviyemden kaynaklanıyor. Yapmak istediğim hemen hemen bir çok şey için komut bilmek gerekiyor. İnternette nasıl yapılacağına bakıyorum. Ancak mutlaka bir problem çıkıyor.
 Tekrar Windows'a dönene kadar bile soğuttu kendinden.

boreas

Windows'a http://bb4win.sourceforge.net/bblean/ kurdum ve windows10 arayüzünü kullanmıyorum. Daha hızlı ve bence çok çok daha kullanışlı.
Topluluk grup hepsi gitti ...

taydin

Işimin neredeyse tamamını Debian Linux altında yapıyorum. Sadece Linux'ta karşılığı olmayan programlar kullanacağım zaman Windows 10 makinayı açıyorum (CAD programları mesela). Skype konferans için de Windows'u tercih ediyorum.

Windows, kendini yavaş yavaş bozan bir işletim sistemidir, o yüzden her an tekrar formatlayıp kurabilecek şekilde basit olarak muhafaza ediyorum :)
Timur Aydın (mekatronik.org)

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.