reklam engelleyici engelleyiciler hk.

Başlatan zamzam23, 12 Kasım 2019, 09:12:48

zamzam23

Selamlar,
İnternet sayfalarındaki reklamları görmek istemediğim için Chrome browser üzerinde Adblock eklentisi kullanıyorum. Ancak bazı siteler Adblock'u tespit ederek web sayfalarında gezinmemize müsade etmiyor.

"Bu site gelirlerini reklamlardan kazanmaktadır. O sebeple adblock'u devre dışı bırakın" gibi ifadeler.

O sitelerde Adblock'u devre dışı bırakmaktan ziyade bu engeli nasıl aşabilirim?

Teşekkürler.

ErsinErce

yas

-Bu tür uygulamalar popüler olmayan bazı engelleyicileri algılamıyorlar bundan faydalanarak farklı engelleyiciler denenebilir.
-Benimde zaman zaman kullandığım bir yöntem. Her sitede işe yaramıyor olabilir. Sayfa açıkken F12 tuşu ile sayfa kaynağını açtığımızda sayfada önümüze çıkan uyarının üzerine sağ tıklayıp incele dediğimizde o popup ait satırları temizleyerek kalkmasını sağlıyorum. Sonra sayfayı gezmeye devam ediyorum.

taydin

Ben Anti Adblock Killer kullanıyorum. Bunun çalışması için greasemonkey veya eşdeğerinin de kurulması lazım. %100 çözüm sağlamasa da çoğu durumda işe yaradığını görüyorum.

Greasemonkey tek başına da çok kullanışlı bir eklenti. Javascript kodla bir sitenin belli durumlardaki davranışını değiştirebiliyorsunuz. Örneğin bir online kütüphane aboneliğim var ve her indirdiğim kitaba 1 metre boyunda bir isim veriyor dangalak site. Greasemonkey ile URL'in bir kısmını içeren bir isme dönüştürebildim bunu.
Timur Aydın (mekatronik.org)

engerex

AdGuard + Ghostery. Varsa tarayıcı dahili eklentisini iptal edin. Sorun yaşarsanız eklenti ayarlarından bazı engellenenleri aktif ederseniz sorun kalmaz reklamda çıkmaz.

foseydon

Nano defender eklentisi ad block engelleyicileri engelliyor.

Unlock origin + nano defender ikilisinden ben memnunum.

diot

Brave browser kullanın. kendinden reklam engelleyicili ve baya hızlı.
https://brave.com

ysn.kc4

Chrome eklenti olarak Adblock sorununu bende yaşıyorum. Her sitede reklam engeli olmuyor maalesef.
Opera kullanmanı öneririm. Kendine ait reklam ve izleyici engelleme özelliği var. Birde VPN var buda iyi yönü.
Chromium tabanlı bir tarayıcı gayet güzel tasarımı ve baya bir hıza sahip. :)

zamzam23

Nano defender, Nano adblocker ve Ublock origin kurdum ayrı ayrı da denedim ancak çözüm olmadı. Bu uzantılar reklamları engelliyorlar ancak adblocker engelleyiciler hala devrede ve siteye girişimi kısıtlıyor.

Örnek site: https://i*gf*m.com/

ilk *:s
İkinci *:r

yas

Siteye girdikten sonra engelleme uyarısı çıktıktan sonra grimsi duran alanda sağ tıklayıp incele yi seçtim.
"wutime-adblock wutime-adblock-full" olan sekmeye sağ tıklayıp sildim engelleyici kalkıyor. Yöntem biraz amelece ama her seferinde adblock aramakta çok gerçekçi bir çözüm değil.

engerex

siteye girince ve 5 saniye sonra reklam engelleyicisi uyarısı geldi. Reklan engelleyicileri kapatınca da uyarı vermeye devam ediyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi Adguard ve Ghostery mevcut.

Adguard ile çözümü :

Tarayıcı adres çubuğu yanındaki yeşil "adguard butonu"na tıkla > "Bu sitede reklamları engelle" tıkla > Gri zemine tıkla > Önizleme yap > sorun yoksa "gelişmiş"i tıkla > "benzerlerini engelle"yi tıkla.

Bu kadar.

zamzam23

Alıntı yapılan: engerex - 13 Kasım 2019, 14:04:16siteye girince ve 5 saniye sonra reklam engelleyicisi uyarısı geldi. Reklan engelleyicileri kapatınca da uyarı vermeye devam ediyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi Adguard ve Ghostery mevcut.

Adguard ile çözümü :

Tarayıcı adres çubuğu yanındaki yeşil "adguard butonu"na tıkla > "Bu sitede reklamları engelle" tıkla > Gri zemine tıkla > Önizleme yap > sorun yoksa "gelişmiş"i tıkla > "benzerlerini engelle"yi tıkla.

Bu kadar.

İşe yaradı. Teşekkürler.