İnternet radyosu ve wifi modüller hk.

Başlatan sinus, 27 Aralık 2019, 02:08:06

sinus

27 Aralık 2019, 02:08:06 Son düzenlenme: 27 Aralık 2019, 14:50:21 sinus Sebep: başlık
İnternet radyosu yapmayı düşünüyorum.

Öncelikle Raspberry-pi Zero aklıma geldi. Bunda analog ses çıkışı doğrudan yok. Pwm dac gibi bir yöntem uygulamak gerek. Fiyat olarak hiçte 5$ değil.

Diğer seçenekler ESP8266 ve ESP32. Bu kitlerle hiç çalışmadığım için bilmiyorum. Kitler internet sitesine nasıl bağlanıyor? Radyo linklerini doğrudan açıp sese dönüştürebiliyorlar mı?

ESP32'de DAC bulunduğu onunla devam edeyim diyorum. Orjinalini Epressif üretiyor. Çin malı versiyonlarda problem yaşanıyor mu?

matrix

Merhaba bir kaç yıl öne Raspberry-pi ile internet radyo yaptım kendi ses kartını kullandığı için ekstra bir donanıma ihtiyacınız yok ESP8266 ve ESP32 ile yapmaya kalkarsanız ayrıca bi mp3 decoder kartı almanız gerekir.

Raspberry-pi ile yaptığım radio linkini atıyorum bi inceleyin isterseniz

https://learn.adafruit.com/raspberry-pi-radio-player-with-touchscreen/installing-the-radioplayer 

Ersin

https://volumio.org/

RP3 B+ ile bunu kullaniyorum değişik pluginleri mevcut , media player olarak ta usb ye bağladın cihazları çaldırabilirsin.İster audio çıkışını kullan ister dac ile sana kalmış.Local networkta verdiğin ip ye de tel/tablet/pc ile bağlanıp kontrol ediyorsun.
Tunein , spotify gibi platformları da destekliyor.Flac yayını yapan radyo ları da sorunsuz çalıyor.

zeka43

Raspeberry pi ile ip audio encoder ve decoder yapılabilirmisiniz

fide

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

zeka43

İlginiz için teşekkürler
Bu işi yapabilmek için kısaca özetleyebilirmisiniz