19 Ekim 2021, 12:49:07

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


Simulink formati

Başlatan picusta, 02 Ocak 2006, 00:37:48

picusta

Merhaba arkadaslar, bende Matlab 6.0 var. Fakat Matlab 7.2 ile yapilmis bir modeli açmak istiyorum. Acaba birisi bu dosyalari indirip 6.0 veya asagisi için bir format'a dönüstüremezmi?
Yardim edenlere simdiden tesekkürler. Söz yakinda kontrol teorisi basliginda nasil gözlemci yapilir diye bi yazi yazacagim.
http://rapidshare.de/files/10214889/simulink.rar.html

Petek

7.01 de açıyor ama çalıştırmada hata veriyor. Saklama yaparken de hata veriyor.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

picusta

Peki semanin neye benzedigini bi görebilrimiyim? entegratör kullanilmismi? ikincisinde?

Petek

Alıntı yapılan: "picusta"Peki semanin neye benzedigini bi görebilrimiyim? entegratör kullanilmismi? ikincisinde?
http://rapidshare.de/files/10236403/schema.JPG.html

http://rapidshare.de/files/10236427/schemaobs.JPG.html
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

CoşkuN

Simulink'in bazı dosyaları açarken hata vermesinin nedeni içinde türkçe karakterlerin olması.Mesala bilgisayardaki kullanıcı adım "coşkun" olduğu için Simulink dosyasının içinde dosyayı en son kaydeden kişi olarak bu ad görünüyor ve açılışta hata veriyor.Simulink dosyasını notepad ile açıp ilgili satırdaki türkçe karakteri değiştirince sorun çözülüyor.

Petek

Açarken sorun yok. Çalıştırırken ve (farklı isimle) saklarken sorun oluştu.

Hata K_e değeri ile state-space denklemlerindeki A nın değerleriyle ilgili. Matlab bilmediğim için ( : ( çözüme yardımcı olamıyorum.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

picusta

çok çok tesekkürler Petek. Ne kadar etsem az. Aciliyeti vardi. Bir gün daha beklese olmazdi. Bu kadar hizli cevap, yardimseverlik, önce Petek'e sonra picproje gibi bir platform olusturana, tesekkürler.
Modelin run edilmeyisi sundan kaynaklaniyor:
Modelin içine parametreleri sembolik olarak yazdim. O yüzden bu semayi çalistirmak için bu parametreleri yükleyen bir .m dosyasi çalistirmak gerekiyor, böylece Workspace'de bu degiskenler çikacak ve Simulink okuyabilecek.
Bende Türkçe karakter yok. Zannedersem Matlab 6.0 ile gelen Simulink 5.0 ile Matlab 7.2'deki simulink 6.2 dosyalari tamamen ayri kaydediliyor. Notepad'de açtim ikisini, birinde olan array'ler digerinde yok.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.