Sim800L için sms komutları ve kullanımı?

Başlatan mustafa_cmbz, 15 Şubat 2020, 09:49:41

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: OG - 18 Şubat 2020, 10:26:46RING yazan pin RI

Aynen öyleymiş telefondan giriyorum dikkat etmemişim usar_Rı yazdığı için farklı bir pin diye düşündüm sanırım karşısındakini okumamıştım.

elektronik

Ring pini bildiğim kadarıyla çağrı geldiğinde pals veriyor ondan çok emin değilim bakmak lazım.

Gelen mesajlar modüle kaydoluyor siz istediğiniz zaman okuyorsunuz.
Yani sürekli mesaj beklemenize sürekli kontrol etmenize işlemciyi meşgül etmenize gerek yok.

Belli zamanlarda aşağıdaki komut ile tüm mesajları okuyabilirsiniz.

iletisim.write("AT+CMGL=\"ALL\"");//TÜM MESAJLARI OKU
iletisim.write(13);

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: elektronik - 18 Şubat 2020, 15:47:15Ring pini bildiğim kadarıyla çağrı geldiğinde pals veriyor ondan çok emin değilim bakmak lazım.

Gelen mesajlar modüle kaydoluyor siz istediğiniz zaman okuyorsunuz.
Yani sürekli mesaj beklemenize sürekli kontrol etmenize işlemciyi meşgül etmenize gerek yok.

Belli zamanlarda aşağıdaki komut ile tüm mesajları okuyabilirsiniz.

iletisim.write("AT+CMGL=\"ALL\"");//TÜM MESAJLARI OKU
iletisim.write(13);

İşte aradığım cevap.

Böyle bir şey olabileceğini tahmin ediyordum.nasılki telefonlardan girip eski mesajlarımızı oluyorsak VS gibi düşünmüştüm.

Ve sanırım geçen örnek ararken tüm mesajları sil komutunu görmüştüm. Şöyle yapabilirim ozaman.

Belirli aralıklarla msj geldim diye bakıp mesaj varsa mesajı oku beklediğim kod gelmişse msjı sil ve git sensörü oku ve msj gönder VS gibi.

Sanırım böylesi daha basit olacak gereksiz yere ring pini bağladığım pinden kesme veya usart kesmesi kullanmak gibi bir boğuşmam olmayacak.

Daha farklı fikirleri olan varsa o fikirlere de açığım