Windows Port

Başlatan mr.engineer, 27 Mart 2020, 01:45:10

mr.engineer

Merhaba,
FreeRTOS'da windows port diye bir simulator var. Örnekde gördüğüm kadarıyla pvprint isimli bir fonksiyon ile terminale istenilen şey yazıdırılıyor. Bunu nasıl kullanabilirim diye baktım fakat kendi sitesinde Eclipse ve Visual studio üzerinden anlatmış. Ben KEIL kullanıyorum. Bu windows portu KEIL'da kullanma imkanım yok mu?

Bir de bu Visual Studio ile FreeRTOS kullanmanın mantığı nedir? Daha önce bir MCU'ya visual studio üzerinden kod yüklendiğini görmemiştim.

MrDarK

Söylediğinizden birşey anlamadım. Konu içinde simulatör diyorsunuz sonra da Keil içinde nasıl kullanırım diye soruyorsunuz. Simulasyon için hazırlanmış yazılımlarda böyle özellikler olabilir. Gerçek cihazda kullanabileceğiniz swd pinleri üzerinden debugger vasıtası ile print mesajlarını transfer edebilirsiniz.

Visual programı ile freertos yazılım katmanlarınızı donanım kodları olmadan test etmenize olanak sağlar. Fakat gerçek zamanlı hassas zamana bağlı işler yapamayabilirsiniz. Windows ışletim sistemi altında çalışan bir program sonuçta.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

mr.engineer

Alıntı yapılan: MrDarK - 27 Mart 2020, 06:29:43Söylediğinizden birşey anlamadım. Konu içinde simulatör diyorsunuz sonra da Keil içinde nasıl kullanırım diye soruyorsunuz. Simulasyon için hazırlanmış yazılımlarda böyle özellikler olabilir. Gerçek cihazda kullanabileceğiniz swd pinleri üzerinden debugger vasıtası ile print mesajlarını transfer edebilirsiniz.

Eclipse veya visual studio ile çalışıyorsa keil ile de çalışabilir diye düşündüm.
Print mesajlarını UART gibi bir şey kullanarak yollayabilirim ama simulatoru kullanmayı öğrenmek istedim.

Alıntı yapılan: MrDarK - 27 Mart 2020, 06:29:43Visual programı ile freertos yazılım katmanlarınızı donanım kodları olmadan test etmenize olanak sağlar. Fakat gerçek zamanlı hassas zamana bağlı işler yapamayabilirsiniz. Windows ışletim sistemi altında çalışan bir program sonuçta.

Anladım. Direk elimdeki kartı kullanmak daha mı doğru?