Corona Virüs Nasıl Oluştu ?

Başlatan rayman, 29 Mart 2020, 14:43:21

Sozuak

Sınırsız burada sonsuz anlamında değil. Zaman zaman fed emisyon hacmini düşürür bu doğru çünkü aşırı artış ki bildiğimiz anlamda değil bu aşırı artış. Gerçekten aşırı artış her zaman bir düşüşü de beraberinde getirir.

Amerika para basıp bunu geri toplamaya kalktığında arkasında tonlarca borçlu ülke bırakır. Bu sayede de ekonomisini toparlar. Bir sürü yöntemleri var ve bunu kendi insanları da eleştirmiyor değil. En basitinden netflixte para ile ilgili belgeselleri bir seyredin daha iyi anlayacaksınız.

Mesela Goldman-Sachs battı. Bu demek değil ki başındakiler paralarını kaybetti sıfırı tükettiler. Olan yine sıradanhalka oluyor. Neredeyse hiçbir zengin battı deyince gerçekten batmaz. Mesela Uzanlara bakın. Sözde tüm mal varlıklarına el kondu sizce öyle mi!  Beş parasız mı geziyorlar, orta direk gibi mi yaşıyorlar!

Burada şair sınırsız sözcüğünü sonsuz anlamında kullanmamış diğer ülkelere oranla (görece) sınırsız demiş.

Adamların yayılmacı politikası şöyle sanal olarak para yaratıyorlar. Bu parayı bir fona aktarıyorlar. O fon gidiyor falanca ülkeden tahvil alıyor. Sonra faizi ile geri topluyorlar hoopp okus pokus  bir milyon doların 1.2 milyon dolar oldu. Bunu milyar dolarlarla yap işte sana tonlarca avantadan para. Sana maliyeti neredeyse yok. Geri tahsil edince de ana parayı kısmen yok et bitti.

İşte adamlarda bu şekilde bir imkan var. Bunu başka hiçbir ülke yapamaz yaptırmazlar.

Biraz araştırırsanız ülkelerin merkez bankalarının aslında o ülke devletlerinin bile  %100 üne sahip olmadıklarını göreceksiniz. Merkez bankası da aslen para basma yetkisine sahip bir bankadır. Temelde farkı bu. Haliyle özerk ve ortaklıklardan oluşur. Çoğu da yahudi sermayesinin elindedir.

rayman

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 31 Mart 2020, 18:23:41Öncelikle bu yaştan sontra bana sümerce öğreteceksin be yaw. ;D
Sen Din den hoşlanan birisin. Çokta seviyorsun bu konuları. E araştır bak neler çıkacak karşına '' diyeceksin ki boşa yaşamışım ''. En önemlisi '' tarih bu teoloji değil abi. ''..

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Yuunus

Eklenen videolarin sesleri hoparlorden duyulmuyor, sadece ben mi yasiyorum bu durumu acaba.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: digiman - 18 Nisan 2020, 15:48:48Eklenen videolarin sesleri hoparlorden duyulmuyor, sadece ben mi yasiyorum bu durumu acaba.
bende bir problem yok.
Youtube vidyoları zaten.
Aynını youtube logosuna tıklayıp da açarak dene.

Yuunus

Cep telefonunu kastetmistim kusura bakmayin.