SAÇ TRAŞI İÇİN MAKİNE TAVSİYESİ

Başlatan ahmetbudak, 01 Nisan 2020, 15:58:38

ahmetbudak

Herkese sağlıklı günler ve iyi çalışmalar dilerim. Malum berberler kapalı ne zaman açılacağı da belirsiz, bu durumda saç traşımızı bir şekilde kendimiz yapmak zorunda kalacağız halihazırda kullandığınız makineler varsa olumlu veya olumsuz görüşlerinizi bildirirseniz(marka model vs) benim gibi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olursanız sevinirim.

tunayk

Moser markalı


alet her işe yarar.  2006'da  askerden geldiğimde İstanbulda tahtakaleden geldiğimde çin malı kopyasını almıştım. Haftada 15te bir sakal traşı oluyorum. Halen canlı , çalışıyor. Eski keskinliği yok biraz yoluyor arasıra ama çok sıkıntı değil.  :D  Bir ara Şok'tan Sinbo markalı alet almıştım, diğeri eskidi diye. Lakin berbat ötesi idi. Birinci traşı bile olamadım. Çinliyle devam.

Sozuak

Aynısından 2003 te askerden gelince bende almıştım orijinal moser. Bence de süperdir. Artık pilli şarjlı modelleri var. Kuaför ürünleri satan perakende mağazalarda bu tip aletleri piyasadan ucuza bulursunuz. Berberinizle aranız iyi ise o da size ayarlar yada adres verir. Ben ayrıca eve kuaförlerin kullandığı saç kurutma makinelerinden de aldım. Sıradan makinelerden ağır sağlam ve performanslılar.
Moser yada benzeri birşey alırsanız kesim kalınlığını ayarlamak için altına takılan tarakları var onlardan da farklı boylardan alın. Yoksa kendisi ile gelen tarak ve makine üstündeki ayarla çok kısa kesim yapabilirsiniz.

z

#3
Bende belki 20 senedir berbere gitmiyorum. (Belki bu sure zarfinda 10 kere falan gitmisimdir)

3 ay oncesine kadar resmini verdiginiz makinayi kullaniyordum ve cok memnundum. Taaaki dusurup kirilana dek.

Simdilerde tarak arasina silikonla tutturdugum jiletle tras oluyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ipek

hocam sanırım ülke dışındasınız,ben geçen gün gezerken Tahtakale santralı yanında zaza han diye bir yer buldum,envayi çeşit ne ararsan var,kişisel kullanım için değil dedi ,kuaför malzemeleri imiş,10 yıl tık etmez diyor esnaf,internetten aldığın kıçıkırık mallar ile bunu mukayese etme diye yapıştı,ama beni forumdan görmüş olan varsa ben kıvırcığım ve saç uzatmaya bayılırım,yani sizin gibi berberler ile nadir kavuşuruz...hemde bilgi olsun...

yılmaz_34

İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

LukeSkywalker


muhendisbey

Alıntı yapılan: z - 01 Nisan 2020, 17:16:14Bende belki 20 senedir berbere gitmiyorum. (Belki bu sure zarfinda 10 kere falan gitmisimdir)

3 ay oncesine kadar resmini verdiginiz makinayi kullaniyordum ve cok memnundum. Taaaki dusurup kirilana dek.

Simdilerde tarak arasina silikonla tutturdugum jiletle tras oluyorum.

3D yazıcı yapmıştın, şekilli bir tane tasarlayıp bassan güzel olurdu :)
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cevat1

#8
Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 01 Nisan 2020, 18:57:55Moser bu işin mercerdesidir.

Kesinlikle moser alın. 3-5 traşta bir ince yağ ile yağlayın. Saç yolma durumu olmaz. Bakımını yaparsanız makineyi yıllarca kullanırsınız.
Elimden şarjlı/fişli 10-15 makine geldi geçti , kayınpederden kalma moser var. Hala moseri kullanırım.

mehmetemin

Alıntı yapılan: cevat1 - 01 Nisan 2020, 20:51:43Kesinlikle moser alın. 3-5 traşta bir ince yağ ile yağlayın. Saç yolma durumu olmaz. Bakımını yaparsanız makineyi yıllarca kullanırsınız.
Elimden şarjlı/fişli 10-15 makine geldi geçti , kayınpederden kalma moser var. Hala moseri kullanırım.

Aynen kullanma talimatını vermişsiniz

Moser , evladiyelik  :)

mehmet

Alıntı yapılan: Sozuak - 01 Nisan 2020, 16:31:32Aynısından 2003 te askerden gelince bende almıştım orijinal moser. Bence de süperdir. Artık pilli şarjlı modelleri var. Kuaför ürünleri satan perakende mağazalarda bu tip aletleri piyasadan ucuza bulursunuz. Berberinizle aranız iyi ise o da size ayarlar yada adres verir. Ben ayrıca eve kuaförlerin kullandığı saç kurutma makinelerinden de aldım. Sıradan makinelerden ağır sağlam ve performanslılar.
Moser yada benzeri birşey alırsanız kesim kalınlığını ayarlamak için altına takılan tarakları var onlardan da farklı boylardan alın. Yoksa kendisi ile gelen tarak ve makine üstündeki ayarla çok kısa kesim yapabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi ne işe yarıyor? ;D

gevv

#11
Bir abi de moser tavsiye etti yıllardır kullanıyor 15 yıl olmuştur.

Ama pahalı olduğu için Philips en ucuz olanından aldım 8 yıldır kullanıyorum sorun yok  :D

İşin garibi pili hala iyi durumda lion falan yalan galiba  :D kapasitelidir yüksek ama ömürleri az
 

Sozuak

Profesyonel urunler daha saglam ve performansli hani saci kesince yikamak lazim bazen de yikayinca kurutmak gerekiyor araya sikistiriverdim. Sac kurutma da alacak olan varsa profesyonel seri hem de piyasadaki suslu markalarin yari fiyatina

tekosis

Aşağıdaki ürünü kullanıyorum. Bu günlerde çok işime yaradı. İlk defa saç tıraşımı da bununla yaptım ki sanırım bir daha berbere gitmem, çok memnun kaldım.

* Çok gürültülü bir alet değil.
* Su altında çalışmıyor ancak kullanımdan sonra ana gövde de dahil tüm parçalar çeşmede yıkanabiliyor.
* Şarj gösteresi yok. Pilinin son raddesine kadar dayanıp son anda kendini salıyor. Kaç defa kullandığınızı unutmayın, yarı yolda bırakabilir.
* Kılavuzunda şarj süresi 16 saat diyor.
* Ben tek şarjda garanti olarak 7~8 defa sakal tıraşı olabiliyorum.(sakal tipine bağlı değişir).
* Saç tıraşına gelince zaten ben kısa tutarım ki 16mm ucu ile saç traşını yaptım gayet yeterli oldu.

https://www.philips.com.tr/c-p/MG5740_15/multigroom-series-5000-12si-1-arada-yuez-sac-ve-vuecut
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mustafa_cmbz

konuyu görünce aklıma geldi :D geçen bir arkadaşa güneş paneli satan bir elemandan sistem aldım kurdum baktım bugün aynı adam traş makinesi satıyor :D demekki adam ileri görüşlü ticari zekasını kullanıyor :D

saç için ise elektrikli alın şarjlılar pek randıman vermiyor saç için.