SAÇ TRAŞI İÇİN MAKİNE TAVSİYESİ

Başlatan ahmetbudak, 01 Nisan 2020, 15:58:38

z

#15
Yıllar once bir saç kesme aletinin TV'den satışı yapılıyordu o zaman almamştm şimdilerde de bu cihaz göremiyorum.

Elektrik süpürgesinin hortumunun ucuna takılıyordu. Aparatı kafanıza dayadığınızda süpürge saçlarınızı emdiği için saçlarınız, aparatın içine çekilip dikleşiyor bu esnada aparatı kafanızın üstünde hareket ettirdiğinizde saçlar kesiliyor ve kesilen kıllar elektrik süpürgesi tarafından derhal temizleniyordu. Tepe, yanlar ve arka taraf için ayrı ayrı yükselti aparatları vardı.

Aparat enerjisiz çalşıyordu.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com


erkantr67

#17
Berbere gitmeyen abilere sesleniyorum: Makineyle en fazla standart bir numaraya vurdurabilirsiniz saçlarınızı..? Tek modellemi idare ediyorsunuz?

Hatta bir ara denedim ayna karşısında değişik bir model çıkardım ortaya asimetrik. Ayna kafamı karıştırıyor. Yön duyumu kaybediyorum. Düzelttirmek için berbere gittim az gülmediler bana.  :D

Evdeki bir başkasına kestiriyorsunuz değil mi? Çünkü kendiniz kesiyorsanız bu insan üstü bir yetenek, ancak gıpta ederim.

Sozuak

Bir zamanlar (gençken) çok kısa kesiyordum. Hatta 15 de bir berbere gidip kısa kestirdiğimden (asker öncesi) döndükten sonra ben niye berbere o kadar para vereyim ki özel birşey yaptırmıyor diyerek makineyi aldım.Yan üstler uzayınca çirkin görüntü oluyor bilirsiniz. O duruma yaklaşınca aynanın karşısına geçer kısaltırdım. Sadece ense için 2-3 traşta bir bazen yardım alırdım. Önleri de hafif uzun bırakırdım. Artık berbere gidiyorum gerçi o kadar kısa kestirmiyorum. Berberimin yaşı da vardır 60-65,  o da kendisi kesiyor saçlarını (kel felan da değildir o yaşta saç mı var demeyin :) )

mg1980

#19
@z hocam belki inanmazsınız ama bahsettiğiniz sistemi hiç görmemekle birlikte iki gündür buna benzer bir şey yaptım,bugün deneyeceğim inşallah..
@Kılıç hocam sizin videoyu seyrettim....benimki o kadar modern değil bakalım ne olacak..


z

#20
Alıntı yapılan: erkantr67 - 03 Nisan 2020, 09:39:57Evdeki bir başkasına kestiriyorsunuz değil mi?

Tek sorun enseyi duzeltme.

Onun icin hanimdan ya da oglumdan yardim istiyordum. Pek istekli olmuyorlar nazlaniyorlar.

Ben de kizdim artik enseye hic dokunmuyorum sadece enseden sac uzatiyorum.

Ufak kesim hatalarini jole gizliyor zaten.

Alıntı yapılan: mg1980 - 03 Nisan 2020, 10:07:37@z hocam belki inanmazsınız ama bahsettiğiniz sistemi hiç görmemekle birlikte iki gündür buna benzer bir şey yaptım,bugün deneyeceğim inşallah..
@Kılıç hocam sizin videoyu seyrettim....benimki o kadar modern değil bakalım ne olacak..

Muhtemelen tasarimin is gorecektir.

Benim bahsettigim makinede emin degilim ama sanirim jilet var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

#21
@z abi, Askerlerin genelde kestirdiği "natural" denilen çizmeden :) düz kes git enseyi.

LukeSkywalker

Ben geçtiğimiz hafta sonu makas + moser le kendim kestim saçımı malum berberler kapatıldı , berberin traşıyla yarışır. Tabi ense konusunda yardım aldım.

mozkan87

Bende geçen hafta bu konuyu araştırdım, karşıma hep moser çıktı ama ben braun hc5050 ye karar verip aldım. Moser in şarjlı olanların fiyatı yüksek geldi. O yüzden braun haircut serisine karar verdim. 250 tl ye Hepsiburada dan aldım ama şimdi o ürün satıştan kaldırıldı diyor. Yıkanabilir ve şarjlı olması beni cezbetti açıkçası. Birde üzerinde gelen taraklarla birçok farklı boyda kesim imkanı sağlıyor ama bence 26 dan sonrası efektif değil. Zira bu tip makineler ile uzun kesim yapmak çok kolay değil. Eğer saçlarınız çok gür ve kalın telli ise olabilir belki.
Braun un kalitesi fena değil ama bi moser kesinlikle olamaz gibime geliyor. Ama ev kullanıcısı için iş görür. Bende hanımdan yardım alarak geçen hafta kestim saçlarımı, fena da olmadı açıkçası.

tekosis

Alıntı yapılan: erkantr67 - 03 Nisan 2020, 09:39:57Berbere gitmeyen abilere sesleniyorum: Makineyle en fazla standart bir numaraya vurdurabilirsiniz saçlarınızı..? Tek modellemi idare ediyorsunuz?

Tarama özürlü kişilerde -misal ben- sorun olmaz :)
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.


Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

muhendisbey

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 03 Nisan 2020, 18:31:54Ben geçtiğimiz hafta sonu makas + moser le kendim kestim saçımı malum berberler kapatıldı , berberin traşıyla yarışır. Tabi ense konusunda yardım aldım.

Kafayı kazıdım. Fırsattan istifade saçlar dinlensin. Biraz da bakım yaparsam yaza damga vuracak saçlarım olur.

O değil de bakım makım hikaye, güzel saç eken yer var mı :D
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cevat1

Alıntı yapılan: muhendisbey - 14 Nisan 2020, 13:06:41Kafayı kazıdım. Fırsattan istifade saçlar dinlensin. Biraz da bakım yaparsam yaza damga vuracak saçlarım olur.

O değil de bakım makım hikaye, güzel saç eken yer var mı :D

Saç ekim ücreti 5-10 bin TL.
Ekilen saçlar 4 yıl sonra hepsi tekrar dökülüyor.
Tekrar ver 5-10 bin bir 4 yıl daha... sonra tekrar dökülüyor
Bu döngü devam ediyor...


muhendisbey

5, 10 bin mesele değil de. Kafanın yara bere oluşu, sürecin ağrılı, kanlı olması mesele. Düzgün yapılmayınca tutmuyormuş da.

Ben bundan korkuyorum, kadınlar nasıl estetik yaptırıyor, ne cesaretle şaşıyorum.

Bir herşeyi yiyip kilo almayanlar, bir de saçı dökülmeyenlere gıcığım :D
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.