SAÇ TRAŞI İÇİN MAKİNE TAVSİYESİ

Başlatan ahmetbudak, 01 Nisan 2020, 15:58:38

Sozuak

Bana neden gıcık olduğunu anladım şimdi :) Benden 4 yaş küçük kardeşimin saçlar döküldü bende hepsi yerinde.

Şaka bir yana zorunluluk dışında estetik vs karşıyım. Dokuya bir kez müdahale edince daha kısa sürede yani doğal sürecinden daha kısa sürede deforme oluyor. Sürekli kurcalatmak zorunda kalıyorsunuz.
Bir de saç boyatan erkeklere şaşıyorum sürekli dipler  gelince  boyat dur. Gerçi kendim boyardım  uğraşmazdım kimseyle de, sıkılıyorum kuaförde saç kestirirken bile.

remzi

Bim'e Braun marka saç kesme makinası gelmişti. iyimidir acaba?

cevat1

#32
.

muhendisbey

Alıntı yapılan: remzi - 14 Nisan 2020, 21:18:30Bim'e Braun marka saç kesme makinası gelmişti. iyimidir acaba?

Braun sakal makinelerinde iyi, saç makinelerinde kötü demişti berberim. Sakal makinesi ile saçı kazıdığım için pek farkı anlayamadım :)

Braun'un makineleri düşük, orta ve iyi seviyede olmak üzere farklı kalitede üretiliyor. Düşük kalitede olanlar prize takılınca kesim yapmıyor, şarj yeri nokia'nın ince şarj soketi gibi, açma kapama tuşu ileri-geri itmeli. Orta seviyedeki ürünleri suda yıkanabilir ancak farklı farklı adaptörleri var (2 numara için ayrı, 1 numara için ayrı gibi), açma kapama tuşu buton. İyi kalitedeki ürünleri hem su geçirmez, tek tek adaptör yerine ayarlanabilir tarağı var, suda yıkanabilir, hem de buton ile açma kapama, hem de prizden kullanılabiliyor.

Buton olması neden önemli? İtmeli butonun arasına zamanla saç kılı giriyor ve temassızlığa neden oluyor. Buton membran yapısında ya da sıkı geçme.
Evde 3 makineden de var. İyi kalitedeki ürünü de düşük kalitedeki de biradere ait. Düşük kalitedeki kısa sürede emekli oldu. Ben orta direk takılıyorum memnunum.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

engerex

Alıntı yapılan: cevat1 - 14 Nisan 2020, 14:01:37Saç ekim ücreti 5-10 bin TL.
Ekilen saçlar 4 yıl sonra hepsi tekrar dökülüyor.
Tekrar ver 5-10 bin bir 4 yıl daha... sonra tekrar dökülüyor
Bu döngü devam ediyor...Amcaoğlu ektireli 10 yıl olmuştur. Bir şikayeti yok. Ektirdiği yerden memnuniyet garantisi almıştı. Saclar seyrek olunca 2 kez memnuniyet garantisine tabi sıklaştırdı. Toplamı sanırım 1 yıl sürmüştü. Fiyatı da fena değildi.