Korona Günlerinde Hayat.

Başlatan Melih1802, 09 Nisan 2020, 15:53:54

Melih1802

Korona çıktığından beri ne yapıyorsunuz?
Evde Karantinada,
Hala çalışıyor,
Çalışmak zorunda,
İşine eve taşıdı ?

Ben örnek verecek olursam 10 gün önce iş yerine sürekli gitmiyor, kirasını ödüyor, iş çıktıkça gidip işi bitirip geri dönüyorum.
İşime aracımla gittiğim için bir nebze olsun için rahat. Bu şekilde de ortam güvenli olana kadar devam edeceğim.

tunayk

Evde karantina altında, çalışmaya devam.  Atölyede 15 gün çalışmayı durdurduk. Ancak bu çok sürdürülebilir değil. Elinde işi olmayanlar açısından karantina ve işe ara verme en uygun çözüm. Ancak yapacak işi olan çalışmaya devam edecek, gerekli tedbirleri alarak. Sonuçta kira, sigorta,personel maaşı vb. çalışsanda çalışmasan da işliyor.


Kılıç

Bilgisayarda 10 yıldır tamamlayamadığım  projeyi tamamladım.

Sozuak

Biz iki kişilik bir şirket işletiyoruz. İş yerimizin mülkiyeti bize ait. Çalışan derdimiz yok. Dışarı işlerini sınırladık.  Tıbbi cihaz üzerine çalışıyoruz. Şu şıra sadece paketlenmiş şekilde yollanan cihazları kabul ediyoruz. Gelen kargo ve paketleri 1 gün bekletip dikkatlice açıyoruz. Sodyum hipoklorit (çamaşır suyu) iyi bir dezenfektandır. Sulandırılmış çözeltisi ile birkaç defa silip paketlerini dış ortama (balkona) bırakıyoruz. Onarımı bitene kadar varsa da kalan virüsler ölüyor zaten.
Mümkün olduğunca insanlarla temas etmiyoruz.

Hastane bağlantılarımız bizi gerçeğin çok daha fazla olduğu konusunda uyarıyor. Söylenen rakamları 10 ile çarpın ve korkun. Böylelikle kendinizi koruyun.

Hastalık kişinin yaşından ziyade genetik (haliyle bilinemez) dayanımına bağlı etkisiz yada çok etkili.

Öncelikle en çok etkilenip ölecekmişsiniz gibi tedbirli olun ve zincirin her bir halkasını sağlam tutun.

Ben 2 haftadır eve gitmiyorum.
Alışverişlerde almayacağım ürünü ellemiyorum. Dokunmam gerekirse ince poşetlerden elime geçiriyorum.

Maskesiz gezmeyin
Elinizi yüzünüze değdirme alışkanlığını kaşınmaktan ölecek olsanız dahi bırakın.
Her fırsatta evde dahi elinizi yıkayın. Tuvalete girerken dahi elimi yıkamaya başladım.

Virüsün etkili olması için belirli bir popülasyona ulaşması lazım. Ulaşmaması için sürekli temas ettiğiniz  kişisel eşyaları dahi silin.
Islak mendile izopropil alkol döküp telefon-mouse siliyorum
Şu sıra bir miktar paranoyak olmanın zararı yok. OKB  moduna da geçebilirsiniz.
Eninde sonunda bu virüsle muhatap olacağız.

2. faz denilen mutasyonlar sonrası formu ile yazın soğuklar gibi vücüt direncinin düşmediği zamanlarda karşılaşmak avantaj
Kendinizi yormayın. Fırsat bulunca dinlenin ki vücüt savaşacak gücü tutsun. C vitamini için tercihen doğal kaynaklarla yükleme yapın. Günde 1 kg portakal yiyorum.
Ev içinde eşyalarınızı ayırın. Havlu, diş macunu, mümkünse ayrı tuvaletler.
Güneşte durun. D vitamini sentezinizi arttırın.

Geçen bir videoda 2 küçük kızın zorlanarak nefes almaya çalışmasını görünce ağlamamk için zor tuttum kendimi. Çoluk çocuğunuzu düşünün

Hastalığı bir şekilde atlatsanız dahi ciğerlerinizde %10-20 performans kaybı olacak. Fırsa bu firsattır. Sigarayı bırakın. Ben hiç sigara içmedim.

Tek sevindiğim yanı kendini aslan kaplan zanneden ülkelerin bir hiç olduklarını görmek oldu. İnşallah bu pislik insan müsveddeleri bu hastalıktan dolayı dünya değiştirsin.