Tek sira pinheadera gececek kablo tipi disi konnektor

Başlatan z, 11 Nisan 2020, 14:49:17

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: z - 12 Nisan 2020, 16:50:22Normalde 5 sinyal 2 power pin konnektorle bitecek isi 2x10 IDC ile hallettim.

Bir arkadas piyasadaki flat cablelar cok dandik dedi. Gecmisten de hatirliyorum icindeki damar sayisi cok az kablo hep temassizlik sorunu cikartiyordu.

Kaliteli bir kablo bulmam gerekecek.
3M ürünleri satan lazım sana.
içinde kaç damar olduğu ve kaç AWG olduğunu belirtenlerden..
Bunun gibi
https://www.digikey.com/product-detail/en/3m/1700-26-100/3M157901-100-ND/1107065

yas

@z hocam adet ve uzunluk çok fazla değilse, bilgisayarlarda kullanılan eski flopy yada HDD lerin IDE kablolarının kalitesi yüksek.

muhendisbey

Ben olsam mıknatıs taşırım, çekmiyorsa alırım. Geçen gün aldığım pc power kablosunu mıknatıs çekiyor. Şaştım kaldım markası da inca. Kablo birkaç dakika içinde fişten patladı.
Kabloyu kestim, kablo yay gibi, ucunu kıvırayım dedim kıvıramadım, yay gibi eski haline geldi.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

Bazi kablolarda bakir tellerin arasina bir tane de celik tel konuyor. Bu telin gerilme direncini artiriyor.

Gerci bu tip kabloyu bulmak da mesele. Hurdacidan ucaktan sokulme sinyal kablosu demeti almistim. Onlarda rastladim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhendisbey

Sinyal kablosu olarak diyafoncuların kablolarını kullanıyorum. DT8, DT9...
TTR tipi olduğundan oldukça yumuşak. Flat kablonun yeri ayrı olsa da bu kabloyu kullanmayı da seviyorum. CAT5-6 kablo mu kullansam, yumuşak CAT kablo var mı derken rast geldim.

INCA'nın kablosunda destek kablosu değil. Bildiğimiz bakırdan çalmışlar. Aç gözlülük yapıp 4-5 tane almıştım, hepsi çöp.
Demir üstü bakır kaplama gibi zıkım. 360W'ta fişten patlaması zaten olay. Priz simsiyah, ölçüyorum kablo kopmuş. Şalter ve kaçak akım hem iç panodan hem de ana panodan attı.

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.