Bluetooth Modül PCB yerleşimi

Başlatan neccarzade, 15 Nisan 2020, 12:38:46

neccarzade

Merhabalar,
Konu başlığında belirttiğim gibi tasarladığım PCB'de kullanmak üzere bluetooth modülü(henüz seçmedim)  konumlandırmak ile alakalı bir sorum olacaktı. Alanım çok dar olduğu için PCB'nin altına pin header ile monte edilecek şekilde tasarıma eklemek istiyorum. Bunun bağlantıyı olumsuz yönde etkilemesi söz konusu olabilir mi acaba? Kullanım yakın mesafede olacak ama yine de tereddüt ettim açıkçası. Konuyla alakalı tecrübem olmadığı için sormak istedim.

M.Salim GÜLLÜCE

Özellikle bluetooth antenin altına bakır yol yada alan gelmemesine özen gösterirsen sıkıntı olmaz.
Antenin yayılım alanını bakısız tutmaya çalış.
Modülün aşağıdaki gibi PIN HEADER olmaması durumunda pinli kullanamazsın.

mur@t

Alıntı yapılan: neccarzade - 15 Nisan 2020, 12:38:46Merhabalar,
Konu başlığında belirttiğim gibi tasarladığım PCB'de kullanmak üzere bluetooth modülü(henüz seçmedim)  konumlandırmak ile alakalı bir sorum olacaktı. Alanım çok dar olduğu için PCB'nin altına pin header ile monte edilecek şekilde tasarıma eklemek istiyorum. Bunun bağlantıyı olumsuz yönde etkilemesi söz konusu olabilir mi acaba? Kullanım yakın mesafede olacak ama yine de tereddüt ettim açıkçası. Konuyla alakalı tecrübem olmadığı için sormak istedim.

Merhaba,
Pin header yerine Mehmet beyin mesajındaki modülü kullanın, daha az yer kaplar. Yeni modüller benim kullandığımdan daha da küçükler. Ancak beslemenin 3.3V olması gerekir.
Antenin altının boş olmasının faydası vardır ama yakın mesafede sorun çıkmaz.