Pulse Dedektör Dökümanları Neden Sır Gibi Saklanır?

Başlatan rayman, 02 Mayıs 2020, 22:32:14

Hattusa

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 05 Mayıs 2020, 23:30:45İnsanları kandırmak,Kandırılmış olduklarına ikna etmekten kolaydır.  M.Twain

Sizde Kandırmayı Deneyin.

insanları kandırmak!
iman ettiğim dinin peygamberi der ki; kişi kendisi için sevip istemediği şeyi başkası içinde istemedikçe iman etmiş sayılmaz.

15 yıldan fazladır bu sistemlerle uğraşırım, gpr haricinde yapıp denemediğim sistem kalmadı, belki beceriksizliğimden yapamadım ama yapabildiklerim kadarıyla bir çok sistemi yapıp denedim. hiç bir sistem tek başına işe yaradığını görmedim. arazi aramasında da başarılı oldum. demem o ki; ben basic,c dillerini biliyorum, işime yarayacak bir çok mcu ları kontrol edebilecek seviyedeyim. android,java gibi görsellikleri de kullanabiliyorum. sistemlerin analoglarını kurabilecek ileri seviye olmasa da analog bilgim var. ama bir tane cihaz yapıp satmadım. salak olduğumu düşünen çok insanlarda var bu salaklığımla mutluyum, zira insanların hayal ettiği cihazlar henüz yapılamıyor. muhittin hocam saçma-salak o kadar bu tip cihazı merak edip içini açtığımda tuhaf duygulara kapılıyorum. özellikle alan tarama denen cihazlarda yaşadım. içinde buton,ekran ve basit bir mcu var ön tarafta güzel güzel yazılar arkasında analog olarak hiiç bir şey yok. değme uçan kuşun kanadına deyip çoğunu içine bakıp geri kapattım. üzülüyormuyum alan kişi hakediyor mu? bilemiyorum. e birde küfür reperatuarım zengin değil. ne yapacağımızı şaşırıyoruz.
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: pro-TR - 06 Mayıs 2020, 00:27:30insanları kandırmak!
iman ettiğim dinin peygamberi der ki; kişi kendisi için sevip istemediği şeyi başkası içinde istemedikçe iman etmiş sayılmaz.

15 yıldan fazladır bu sistemlerle uğraşırım, gpr haricinde yapıp denemediğim sistem kalmadı, belki beceriksizliğimden yapamadım ama yapabildiklerim kadarıyla bir çok sistemi yapıp denedim. hiç bir sistem tek başına işe yaradığını görmedim. arazi aramasında da başarılı oldum. demem o ki; ben basic,c dillerini biliyorum, işime yarayacak bir çok mcu ları kontrol edebilecek seviyedeyim. android,java gibi görsellikleri de kullanabiliyorum. sistemlerin analoglarını kurabilecek ileri seviye olmasa da analog bilgim var. ama bir tane cihaz yapıp satmadım. salak olduğumu düşünen çok insanlarda var bu salaklığımla mutluyum, zira insanların hayal ettiği cihazlar henüz yapılamıyor. muhittin hocam saçma-salak o kadar bu tip cihazı merak edip içini açtığımda tuhaf duygulara kapılıyorum. özellikle alan tarama denen cihazlarda yaşadım. içinde buton,ekran ve basit bir mcu var ön tarafta güzel güzel yazılar arkasında analog olarak hiiç bir şey yok. değme uçan kuşun kanadına deyip çoğunu içine bakıp geri kapattım. üzülüyormuyum alan kişi hakediyor mu? bilemiyorum. e birde küfür reperatuarım zengin değil. ne yapacağımızı şaşırıyoruz.

Aga İzmire Kenan diye bir abimiz var zıpkınla dalış yapıyor. Asıl işi dedektör satmak kendi firması var çeşitli markaları sarıyor bir ara benden alan tarama istedi abi dedim yapma etme yalan dolan bu işler biliyorum kardeşimde olay öyle değil dedi.

Başından geçen hikayeyi anlatınca da hak verdim adama.

Biri geliyor alan taramaya dedektör almak istiyor agaya diyor dedektör vereyimde alan tarama hikaye diyor anlatıyor ediyor müşteri en son sen bu işten anlamıyorsun diyor çekip gidiyor bende avcumu yakıyorum diyor.

Adamın işi dedektör satmak olunca ticari zararı var bu abimiz yine iyi niyetli satma taraftarı olmayıp bana böyle birşey yaparmısın isteyene arzu edene dedektör alırsa yanında hediye edeceğim diyor.

Hal böyle olunca ben yine yanaşmadım adamlarda küsüstük.

Sonra bilirsin hakan abi bu olaya girdi programlama bilgisi olmadığı için hazır bir şema bulmuş kodu da Protonda bana düzenletti şuan çatır çatır satıyor. Yapıya bakarsan setup converter var çıkışta toprağa verdiği frekansı yükseltiyor. Sonrada 2 çubukla dolanıyor.

Nelerini gördüm Burak işlemciyi 2 çubuk 1 pil 1 Led 1 transistör ile yapılanı var. Agayı nası kandırmışlar anlata anlata bitiremiyorum açtım içini baktım adam transistör ün beyzini pille 2. Çubuğa dokunduğunda tetikleyip Led yakıyor ama sorarsan şahane ne buldun diyorum yok

O yüzden demem o ki seni çok iyi anlıyorum.bende bazen diyorum biz aptalız böle şeyler yapıp niye para kazanamıyor diye de bize yaramıyor öle şeyler yolda 10tl bulsak cebimizden 100tl çıkıyo.

OG

Bu başlıktaki konu hakkında 91~94 yıllarında çok kafa yormuş
ve imalatını da yapmış birisi olarak (o yılların tekniği ile)
inanın mesajların içeriğini hiç okumadım

sebep

Alıntı Yap
Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 05 Mayıs 2020, 23:30:45İnsanları kandırmak,Kandırılmış olduklarına ikna etmekten kolaydır.  M.Twain

Sizde Kandırmayı Deneyin.

öyle insanlar geldi ki,
köyünde tarlasını satmış, öküzünü satmış gelmiş, dedektör alacak.
satın aldıkları aslında hayal, bütün parasını hayal'e harcıyor
elbette bulan vardır ama, arayanların %1'i mi %5'i mi bilmem.

bu açıdan bakarak, dedektör vs etik bulmadığım konu,
çünkü insanlar (biz, hepimiz) hayal peşinde gitmekte çok maharetliyiz, iradeli olmakta ise çok zayıfız.

askeri amaçlar vs ise apayrı konu.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

rayman

Herkes konusunu , macerasını anlattı '' ortada Lorenz Gibi '' tam ayrım analizi yapmasada çalışabilecek bir dedektör yapan yok. Haliyle biri yapsa burada döküman paylaşsa '' iyi fiyata satacak diye kâr etmemesi için uğraşmıyor.

yusuffyk

aslında işin teknolojisi benim ilgi alanıma giriyor. ama tasarımı yaptıktan sonra bu kadar ticari halde olan bir ürünü açık kaynak kodlu paylaşmak. bilemedim :/
http://yusuffyk.com  ||  http://www.youtube.com/yusuffyk

wtrk

Alıntı yapılan: yktronik - 07 Mayıs 2020, 22:15:20aslında işin teknolojisi benim ilgi alanıma giriyor. ama tasarımı yaptıktan sonra bu kadar ticari halde olan bir ürünü açık kaynak kodlu paylaşmak. bilemedim :/

youumunuz üzere youtube sayfanıza gittim, oradan da siteye gittim ama 2016'da yaptığınız dokümanlara maalesef ulaşılmıyor.
NoBody Can Stop Me!!!!!

yusuffyk

kasıtlı değil aslında, bir hata sonucu site sıfırlandı ve kurtaramadım. o vesile ile tüm geçmişim uçmuş oldu. yeniden yazmak için gerekli olan heyecanımı projelerime ayırıyorum şu sıralar :)
http://yusuffyk.com  ||  http://www.youtube.com/yusuffyk

Hattusa

sanırım az-çok herkes pulse cihazın yapımını biliyor, sıkıntı detaylarda olsa gerek, zira herkes kaşığı yapıyor sapını çıkaramıyor  ;D  ;D  ;D
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

rayman

Alıntı yapılan: yktronik - 08 Mayıs 2020, 00:02:57kasıtlı değil aslında, bir hata sonucu site sıfırlandı ve kurtaramadım. o vesile ile tüm geçmişim uçmuş oldu. yeniden yazmak için gerekli olan heyecanımı projelerime ayırıyorum şu sıralar :)
Eğer eski dökümanlara ulaiabilirsen , stabil ve derin mesafeli pulse cihazın varsa incelemek yapmak isterim 1 tane. Analog ta çok çok iyi başarı elde etttim .. 3 metre yi bile gördüm büyük başlıkla ama stabil değil. Analog yapmak oldukça zordur. O yüzden belki işlemcili birşey olursa deneyebilirim.

rayman

Alıntı yapılan: pro-TR - 09 Mayıs 2020, 00:06:27sanırım az-çok herkes pulse cihazın yapımını biliyor, sıkıntı detaylarda olsa gerek, zira herkes kaşığı yapıyor sapını çıkaramıyor  ;D  ;D  ;D
Kardeşim sen ağzınla kuş tutsan ne buradakilere , nede bana bir faydan olmaz ne elektronikte nede  başka birşeyde.. Bence sen bu paya ne gel nede yaz . Bildiğin sende kalsın .. Engelleyemiyorumda illaki yazdığın gözüküyor.

yas

Alıntı yapılan: rayman - 09 Mayıs 2020, 10:59:56Kardeşim sen ağzınla kuş tutsan ne buradakilere , nede bana bir faydan olmaz ne elektronikte nede  başka birşeyde.. Bence sen bu paya ne gel nede yaz . Bildiğin sende kalsın .. Engelleyemiyorumda illaki yazdığın gözüküyor.

Bende şuanda aynı senin gibi düşünüyorum. Fakat benim düşüncemdeki özne sensin.

rayman

Benim gibi beni düşünüyorsan ozaman neden geliyorsun benim paya cahilmisin nesin ? Madem işin yok benim paylarımla okumayacaksın gelmeyeceksinde. Haliyle platformda birbirini görmezden gelemiyorsun engel yapamıyorsun Yas sana diyorum. Seni tanımam bilmem hiç bir alanda bile bilgi alış verişimde olmadı. Durduk yere bipolar bozukluk sendromu ile  bende seni görmek istemiyorum demen '' bende olan ikinci engelle listesindeki kişilerin başında geliyorsun ''. Daha önce platformlarda birbiri ile tanışmış  elektronik konusda bilgi alıp vermiş , iş yapmış yapamamış birbirinde malzemesi kalmış alamamış tanışmış sonradan tanıştığına pişman olmuş kişiler var. Bunlar zamanla farklı farklı platformlarda birbirilerini görebiliyor haliyle engellemek isteyebilir. Şayet ben senin gibi benim hakkımda böyle birşey  düşünen insanı bırak görmeyi '' yazıları benim işime yarasa bile okumam engeller geçerim. ''Ama bu platformda böyle birşey yok. Engelleyemiyorsun birbirini.

power20

Alıntı yapılan: rayman - 09 Mayıs 2020, 12:23:16platformda böyle birşey yok. Engelleyemiyorsun birbirini.
Var hocam, birini yoksay deyince artık onun mesajları sana görünmüyor. Ama senin işin çk zor hangi birini yok sayacaksın? bu durumda okunacak mesajın çok az olacak. Dalaşma durumu olmayacak. zevki çıkmaz yani payın:)

rayman

Nasıl görünmüyor ? Kullanıcıyı yok sayınca '' tekrar  o kişi benim paya gelip cevap verebiliyor ' tamamen engelleme olmuyor. Ayrıca bu kişiyi yasakladınız. İçeriğini görmek istiyorsanız , yazısına taklayın diyince gözüküyor.

yas

Emrin olur @rayman abi. Bir daha senden izin almadan umuma açık hiç bir şeyi okumam. Forumda hemen hemen herkes senden dahil olmak üzere bir çok kişiye yardım ediyor fikir alıyor paylaşıyor vs.. üzerine basarak yine belirtiyorum bir önceki mesajımda belirtiğim gibi (şuanda diye). Aslında hata sana sana yardımcı olmaya çalışanlarda. Daha önceki açmış olduğun bir çok başlıkta bir çok konunun uzmanı olan kişi samanlıktaki iğneyi rahatça bulabilmen mıknatıs öneriyor sana yol göstermeye çalışıyor. Ama sen ben azimliyim siz kimsiniz benim tecrübemin yanında (tamamen senin düşünden tabi) edasıyla her samanı tek tek kaldırıp altına bakıyorsun. Sonunda belki iğneyi buluyorsun belki sıkılıp bırakıyorsun.#53 üncü sıradaki mesajına bakarsan tam deli saçması. Milleten stabil çalışan bir örnek devre istiyorsun, sonra kendi yaptığın çalışmalarda analogta çok başarılı olduğunu söylüyorsun.

Alıntı yapılan: rayman - 09 Mayıs 2020, 10:46:41Eğer eski dökümanlara ulaiabilirsen , stabil ve derin mesafeli pulse cihazın varsa incelemek yapmak isterim 1 tane. Analog ta çok çok iyi başarı elde etttim .. 3 metre yi bile gördüm büyük başlıkla ama stabil değil. Analog yapmak oldukça zordur...

Sonrada arşa değmiş öz güveninin verdiği ukalalıkla kafana göre önüne gelene sen gel sen gelme diyorsun. Bence sen toysun ve böyle gidersen ibre senin için her zaman aşağı göstermeye devam edecek. Olan sana olur kaybeden sen olursun.