Tamamen çöken android telefona nasıl rom yüklenir?

Başlatan erkan614, 07 Mayıs 2020, 14:23:00

erkan614

İyi günler Arkadaşlar,
kardeşimin Vestel Z10 Telefonu açılmıyor,
logo çıkıyor öyle bekliyor
telefon MTP eMMC modunda ve usb ile hafızaya ulaşamıyorum
power+ses kısmaya bastığımda recovey menü geliyor
seçenekler ve sonuçları
Seçenek:start - Sonuç:logo çıkana kadar işlem sürüyor sonra takılı kalıyor
Seçenek:Restart - Bootloader Sonuç:recovery menusune geri dönüyor
Seçenek:Recovery mode - Sonuç:Ölü bir android ikonu altta komut yok yazıyor
Seçenek:Boot to FFBM - Sonuç:logo çıkana kadar işlem sürüyor sonra takılı kalıyor
Seçenek:Power Off - Sonuç:telefon kapanıyor :)
Sanırım sistem gitti silindi yani veyeni bir rom nasıl atarım bu telefona
bu arada recovery modda usb den pcye bağladığımda aygıt yöneticisinde tanınmayan bir Android çıkıyor

ayrıca ekranda logo olduğu halinde veya kapalı veya acilçagrı durumunda aygıt yönetisisinde mtp aygıtı olarak çıkıyor

İnternetten çözümlerine bakıyorum pek bişi bulamadım aslında yeterli kaynak yok
bu işi nasıl çözerim?

SB7

Benimde başıma gelmişti hocam odin diye bir programla s3 e s7 romu atmaya çalışmıştım zamanında . Sürekli yeniden başlıyordu. Telefoncuya götürdüğümde ana kartın değişmesi gerektiğini söylemişti. Anakart yanmış dediğine göre.
-SB7

yas

Benim samsung note telefonum aynı olayı yaşamıştı. Bende odin ile rom yükleye bilmiştim. odin aracından ziyade yükleyeceğin modele ait rom binary dosyasını da temin etmen gerekli.

vedo35

O tip çöken telefonlar için recovery tool lar XDA developers ta bol miktarda bulunuyor diye biliyorum.
İşlemci, donanım ve Android versiyonuna uygun olan yeniden düzenlenmiş android versiyonu ve recovery tool lara bir göz atın. Belki işinize yarayacak birşeyler vardır.

https://www.xda-developers.com/
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.