Kombi Tavsiyesi Hakkında

Başlatan wtrk, 22 Mayıs 2020, 06:44:42

SercanTEK

Babam ariston aldı ve memnun değil. Bende viesman var 5 yıl bakım yaptırmadım taki bu sene su akıtıncaya kadar kombici geldi uzun süre bakım yapılmadığı için bakım yaptı ama sorunun su borularının rekorlarında olduğunu söyledi ve sucu geldi boruları değiştirdi. gayet düzgün çalışıyor. ECA kullanan komşum servisinden şikayetçiydi. iş yerinde buderus var ama haftada bir salak salak arıza kodu üretiyor. servisi arıyoruz sıcaklık ayarını değiştirmeyin diyor. saçma saçma işler.. yer kiralık olduğu için mal sahibi taktırmış. kör topal çalışıyor kendi halinde.
Hayat sadece bir araçtır amaca ulaşmak için; Amaç ise Hayata birşeyler Katmaktır Benim için.. www.sercanca.com

muuzoo

Taşındığım iki evde de Demirdöküm Nitromix serisi vardı gayet memnun bir şekilde kullandım. Memleketteki evime de ufak olduğu için 20'lik Atromix aldık geçen sene. Herhangi bir şikayet gelmedi. Oda termostatı ile kullanılıyor şimdilik memnun herkes.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

wtrk

Herkese merhaba.

Tavsiyeler için herkese teşekkür ederim. konuyu nihai hale kavuşturduğum için bilgi vereyim istedim.

Bursa'da tanıdık bir Vaillant bayisi abi vardı. Onun da tavsiyesine binaen 30kw Vaillant EcoTch Plus 346/5 modelini aldım. Pişman olacağımı düşünmüyorum inşallah düşündüğümüz gibi olur.
NoBody Can Stop Me!!!!!

Sozuak

Hayirli olsun. Her ne kadar bu cihazlarin iyi kotu olup olmadigi uzun vadede belli oluyor ve o zamana ayni model bulunmaz hale geliyorsa da kisi gecirdikten sonra da bir yorum yazarsaniz referans olur

tbayraktar

25 Ekim 2020, 02:07:31 #19 Son düzenlenme: 25 Ekim 2020, 02:11:32 tbayraktar
Alıntı yapılan: wtrk - 12 Haziran 2020, 23:55:00Herkese merhaba.

Tavsiyeler için herkese teşekkür ederim. konuyu nihai hale kavuşturduğum için bilgi vereyim istedim.

Bursa'da tanıdık bir Vaillant bayisi abi vardı. Onun da tavsiyesine binaen 30kw Vaillant EcoTch Plus 346/5 modelini aldım. Pişman olacağımı düşünmüyorum inşallah düşündüğümüz gibi olur.
KOmbiden pek pişman olmazsınız. 8 yıldır turbotec kullanıyorum. 5 yıl önce de babamın eve taktırdım aynısında. Ama servisten yerine göre hem memnun kalırsınız hem kalmazsınız. Babama taktırdığım kombi daha sıfırken bile olmasına rağmen plastik başlığa sahip su doldurma vanası, vana sert olduğu için montajı yapan eleman sıyırmış. 2 kez servis çağırdım, gelen vana değpiştirmek ya da başilık değiştirmek yerine vidasını iyice sıkıp gitti. En son bana bakıma gelen servis elemanından metal başlık satın aldım (pakette 2 adet var. Birini babamın cihaza birini kendi cihazıma taktım. O kıçı kırık başlığı bir türlü değiştirmediler. Her 2 cihaza da calormatic 370F wireless kumanda aldım (sakın ama sakın ama sakın almayın). Gelenler modülasyonlu kumadndayı on/off kurmaya kalktı, analog moda ben ayarladım. BUraya kadar sorun yok, ama o kumanda o kadar dandik bir kablosuz iletişme sahip ki, sürekli bağlantı kopuyor, bir kaç kez gece yarısında 60 dereceye ayarlı olan cihjaz bağlantı koptuğu için evi hamama çevirdi. 90 derecede bırakmış olsam modülasyona güvenip ne boru kalacak ne bir şey. 4 tane AA batarya ile çalışan kumanda, kombiyi kapatıp açarsanız, saat ve tarihi kombiden alıp sıfırlanıyor, tam bir saçmalık. 85 yaşındaki babam her elektrik kesildiğinde o saati ve tarihi ayarlayamadığı için program düzgün çalışmıyor, gündüz çalışan kombi akşam kapanıyor. Sürekli gidip saat ayarlıyoruz. BU sorunları sözlü olarak bildirdim, yazılımda hata olduğunu bildirdim. Hiç ilgilenen olmadı. Gelen elemana yazılım güncellemesi soruyorsun, yapamıyoruz diyor, kumandanın çalışma  sisteminden haberi olmayanın yazılım güncellemesinden ne haberi olacak, kabahat bende. Şikayetvara yazdım bir gün sinirlenip. Müdür ya da servis sorumlusu olduğunu sandığım bir herif aradı. Gönlümü almayacak sorunumu düzeltmeyeceksen ne arıyorsun, yeni model kumandayı sordum "bence almayın sizi memnun edemeyiz ""dedi çıktı işin içinden. Yani zihniyet bu maalesef. Hayaller paris gerçekler Türkiyede müşteri öpmek isteyen, müşteri memnuniyetini önemsemeyen bir firma. Başka kumanda alayım modülasyonlu desen takamazsın. Paraya kıyıp google nest alacaktım, ama vaillant ebus protokolü ile çalışıyor, opentherm ile değil. Başka bir kumanda alamıyorsun sadece kendi kumandalarının bazıları modülasyonlu. Honeywell kullanamıyorsun. Ciddi bir dezavantaj. Y aparaya kıyıp weismann almak lazım ya da ECA gibi çevremdekilerin memnun olduğu bir marka. Şu an kombi bozuldu,tahminen gaz valfi arızalı, servis mi çağırayım kendim mi halledeyim diye düşünüyorum. Ya gelip piyada 400-500 liralık pompayı 1000 TL iteleyecekler, ya da bakım anlaşması önerecekler. Bakım anlamasını her sene yaparsanız zaten 5 yılda en iyi kombiiyi satın alıyorsunuz o parayla. Ha bir de kumanda dahil değilmiş sözleşmeye. Kararsızım, bakalım ne olacak.

fide

Kombi konusu gerçekten şans işi.
Markaya pek alışamama rağmen evimde Baymak var. 10 seneyi devirdi.
Termostatı ayrılması iyi bir özellik. Kombi dışarda kumanda paneli içerde.
Sonbaharda ara ara ortam sıcaklığına bakıp evi ısıtmam lazım diyip çalışıyor ama yaşama azmine hayranım. Korumasız dışarda olduğu için sağı solu paslanmaya başladı ama hala hayatta.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

wtrk

Henüz kullanmaya fırsatım olmadı inşallah havanın durumuna göre belki 1-2 hafta içinde kullanırız. Ben ilk zamanlar kumanda, termostat filan alayım diye düşündüm ama sonra vazgeçtim.
Ben örnek veriyorum 50 dereceye ayarlayacağım sabaha kadar yada kesintisiz yansın, evimiz müstakil ve etrafı boş olduğu için soğuk havayı birazda çekiyor. Gelen servisteki arkadaş ilgiliydi artık servis ve kullanımı gibi durumları tecrübe ettikçe yazarız buraya.
NoBody Can Stop Me!!!!!

Kılıç

27 Ekim 2020, 02:54:16 #22 Son düzenlenme: 27 Ekim 2020, 02:56:08 Kılıç
Termostat, ara dönemlerde çok işe yarıyor. Tasarruftan öte, konfor sağlıyor.
Örneğin kombi balkondadır.
 Havalar soğudu, kış modunu açtınız. Her yer sıcacık oldu.

Bir kaç gün sonra araya 2 günlük güneşli hava geldi.
İçerisi fazla sıcak oldu. Suyun sıcaklığı ile yapılan algılama hassas olmadı. Halbuki oda termostatı olsa, hemen kombiyi durdurur, içerisi daha fazla ısınmaz.

Eğer yalıtım iyi, daire küçükse termostat sürekli devrede kalabilir. 23.4 dereceye ayarlamak yeterli

Havalar iyice soğumuşsa büyük evde termostat iptal edilerek kış tamamlanabilir.
 
auto-reverse recording

fahri-

Oda termostatlı kullanıyorum. Bence kesin tasarruf sağlıyor. Oda güneş aldığında kombi yanmıyor. Set değerinin altında yanmaya başlıyor. Oda sıcaklığı set değerine geldiğinde kombiyi min seviyede çalıştırıyor.
Geçen sene komşularım kış aylarında 300-500 TL öderken ben max 160 ödedim.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.