DWIN 7" TAÇ PAD EKRAN

Başlatan şef112, 18 Haziran 2020, 19:32:52

şef112

Merhaba elimde 7 inç lik dokunmatik panel var ürün kodu DMT 80480C070-02WT, Biraz arama yaptım google da türkçe birşey yok bol bol video buldum bu programın editörünü arıyorum.
Bu ekrandan kullananlar varmı nextion dan 1 tık üstün sanırsam, YouTube da videoalrdan onu anladım.

Şöyle bir sorun var +5v, beslemeyi ekrana verdiğimde ekran logosu geliyor taç pad çalışmıyor, panelin yassı film kabloyu kontrol kartına yani işlemci kısmına bağladığımda
Açılış ekranı geliyor, ekran menüleri gelmiyor taçpad çalışmıyor,
Enerji verirken taç pade basılı tuttuğum da buzer dan dit sesi geliyor taçpad tam görev yapmıyor, rezistif pad vardı elimde onu test ettim oda aynı, üzerindeki taç padi başka makina ya bağladım pad çalışılır, taç pad entegresinden şüphelendim oda komple vernikli hiçbirşey okunmuyor
Sizce bu taçpad arızası ekranla mı alakalı, yoksa kontrol kartıylamı ilgili tam anlam veremdim
Panelden, kontrol kartına gelen uçlar
+5v
Gnd
Busy
Tx
Rx
ELEKTRONİK CİDDİ BİR İŞTİR,HOBİ OLAMAZ

Murat Mert

mert07

uzaylivolkan

Ekranın farklı modellerini kullandım. Editör programları http://dwin.com.cn/service/en/file/id/29
en son sürüm DGUS_V7.30 (For DGUS II development mode)
linkte var

Çalışma Mantığı Nextion ekranlara benziyor. Kendi İçinde Buton, Ekranlar , Değişkenler, Klavye , bargraph gibi nesneleri tanımlayıp seri protokol üzerinden başka bir platformla kullanabilirsin

ayrıca
Dwin_Toolbox 
EN_Terminal
Serial debugging assistant sscom32 
yazılımlarını kullanmalısın.

Siteden Dgus yazılımını indir.  Senin Lcd Modelinde SD slotu var Dgus programı ile tasarımını yapıp ilgili dosyaları sd karta atıp ekrana yükleye bilirsin.
Arduino ve Pic ile örnek ve video anlatımları istersen gönderebilirim.

sadogan

Alıntı yapılan: uzaylivolkan - 19 Haziran 2020, 12:25:58Arduino ve Pic ile örnek ve video anlatımları istersen gönderebilirim.
İsteriz.

sadogan

Alıntı yapılan: uzaylivolkan - 19 Haziran 2020, 12:25:58Arduino ve Pic ile örnek ve video anlatımları istersen gönderebilirim.
İsteriz.

aglsy

Alıntı yapılan: uzaylivolkan - 19 Haziran 2020, 12:25:58Ekranın farklı modellerini kullandım. Editör programları http://dwin.com.cn/service/en/file/id/29
en son sürüm DGUS_V7.30 (For DGUS II development mode)
linkte var

Çalışma Mantığı Nextion ekranlara benziyor. Kendi İçinde Buton, Ekranlar , Değişkenler, Klavye , bargraph gibi nesneleri tanımlayıp seri protokol üzerinden başka bir platformla kullanabilirsin

ayrıca
Dwin_Toolbox 
EN_Terminal
Serial debugging assistant sscom32 
yazılımlarını kullanmalısın.

Siteden Dgus yazılımını indir.  Senin Lcd Modelinde SD slotu var Dgus programı ile tasarımını yapıp ilgili dosyaları sd karta atıp ekrana yükleye bilirsin.
Arduino ve Pic ile örnek ve video anlatımları istersen gönderebilirim.

Volkan bey merhaba, Elimde DMT10768C080_07WT model DWIN HMI ekran mevcut. Ürün üzerinde T5 işlemci mevcut. Ürüne proje hazırlayıp SD kart ile yüklüyorum fakat sadece ilk ekran geliyor ve hiçbir fonksiyon çalışmıyor bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?