App 2 Inventor ile ödeme hesaplayıcı yapımı ?

Başlatan mustafa_cmbz, 05 Temmuz 2020, 10:02:22

mustafa_cmbz

Merhabalar..

exelde aylık gelir bilgisi girip ödemeleri yazıp ay sonu kalan miktarı hesaplayan basit bir tablo yaptım fakat her zaman pc yanımda olmuyor bunu aap inventör de telefonda çalışacak şekilde nasıl yapabilirim ?

yani hangi araçları kullanmam gerekli?

google playde daha gelişmişleri vs. var ama kullanımı çok pratik değil resimdeki gibi pratik hemen tak tak tak elektrik su faturasını yazı sonucu görmek istiyorum.

power20

Excel dosyayı telefonda gösteren programlar var. Örn.WPS Office

tmsh

Bu tarz işler için kullanılan programlar var. Örneğin 'GiderimVar' uygulasını hem uygulama ile hem de pc üzerinden kullanabilirsiniz. Ezelde kararlıysanız google uygulaması var. Sheet olması lazım. Ücretsiz kullanabilirsiniz.

z

Yapmak istedigin uygulama oldukca basit.

https://appinventor.mit.edu/ sitesinden kendine bir hesap ac gerisi gelir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

brandice5

Bütün ödemelerinizi bankadan yaparsanız, banka uygulaması zaten sizin uğraşmanıza gerek kalmadan aylık rapor çıkartabiliyor.
Hem böylece yazmayı unuttuğunuz ya da atladığınız küçük küçük ama toplamda büyük ödemelerinizi de görmüş olursunuz.

Ayrıca bankanın veritabanı sizin saklayacağınız excel dosyasından daha güvenlidir.

fahri-

Excel tablonuzu googledrive da tutun. Istediginiz yerden erişin. Her zaman guncel kaliyor. 10 senedir bu sekilde kullaniyorum. Pc çökse bile drive da yedek durmasi çok iyi oluyor.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: z - 05 Temmuz 2020, 11:36:55Yapmak istedigin uygulama oldukca basit.

https://appinventor.mit.edu/ sitesinden kendine bir hesap ac gerisi gelir.

Daha önce Bluetooth ile röle kontrolü VS yaptım ama bu amaç için nasıl yapılır fikir almak istiyorum aslında

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: brandice5 - 05 Temmuz 2020, 11:46:43Bütün ödemelerinizi bankadan yaparsanız, banka uygulaması zaten sizin uğraşmanıza gerek kalmadan aylık rapor çıkartabiliyor.
Hem böylece yazmayı unuttuğunuz ya da atladığınız küçük küçük ama toplamda büyük ödemelerinizi de görmüş olursunuz.

Ayrıca bankanın veritabanı sizin saklayacağınız excel dosyasından daha güvenlidir.

Amacım ödeme yaptıktan sonra değil yapmadan önce ne gidiyor ne kalıyor onu hesaplamak. Devamlı hesap makinesi ile olmuyor. Hazır tablo olsun oradan değer gir hesap yapsın istiyorum amaç bu hocam.