02 Aralık 2020, 16:05:45

Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d


HM-10 Bağlantı Problemim

Başlatan Gömülü Mühendis, 01 Eylül 2020, 17:56:37

Gömülü Mühendis

Merhaba,
Bir kart üzerinde çalışıyorum. Modül olarak önce HC-05 ile başladım ve Android Studio ile yazdığım app ile bluetooth bağlantısıyla veri çekiyorum. Daha sonra iOS uyumlu olsun diye HM-10 modül aldım fakat uygulamada HM-10'a her bağlanmak istediğimde aşağıdaki hata çıkıyor logcatte ve program tekrar başlıyor.

ViewRootImplsendUserActionEvent() mView == null
Android cihazımdaki başka bir terminal programından ise çekebiliyorum bu arada veriyi.
Bu hata neden olur ? Yardımcı olabilecek varsa Bluetooth bağlantı kodlarını da paylaşabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

kantirici

hc-05 Bluetooth classic, HM-10 is 4.0 low energy. İkisi arasında çalışma mantığı oldukça farklı. LE'de farklı profiller var ve classic deki gibi sürekli veri alımı ve gönderimi (SPP, serial port profile) yapılamıyor. Bunlara dikkat ettiniz mi ?

https://www.serialio.com/faqs/whats-difference-between-bluetooth-le-and-bluetooth-spp-ble-vs-spp

Gömülü Mühendis

Alıntı yapılan: kantirici - 01 Eylül 2020, 20:04:54hc-05 Bluetooth classic, HM-10 is 4.0 low energy. İkisi arasında çalışma mantığı oldukça farklı. LE'de farklı profiller var ve classic deki gibi sürekli veri alımı ve gönderimi (SPP, serial port profile) yapılamıyor. Bunlara dikkat ettiniz mi ?

https://www.serialio.com/faqs/whats-difference-between-bluetooth-le-and-bluetooth-spp-ble-vs-spp

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim. Android app kısmı aynı olur diye tahmin etmiştim fakat dediğiniz gibi Bluetooth 2.0 'dan farklı olacak galiba.

Yüklemiş olduğum terminalde de BLE kısmı farklıydı aslında dikkat etmem gerekirdi. Biraz daha araştırıp öyle devam etsem iyi olacak.

Tekrar teşekkür ederim.