Soket tavsiyesi lazım

Başlatan Endorfin35+, 03 Ekim 2020, 15:41:40

Endorfin35+

Redundant pc smpsleri gibi cihazın içini açmadan dışarıdan son kullanıcı tarafından  sökülüp takılan bir smps yapmak istiyorum.

12 farklı hattı geçme bir soket sistemi ile aktarmam gerekli. Bazı hatlarda amper yüksek kullanacagım sokete göre akım paylaştıracagım için 12 den çok daha fazla pin lazım.

Uygun maliyetli piyasada rahat bulunur nasıl bir şey kullanabilirim.

Benim şu ana kadar en çok aklıma yatan Eski pclerde kullanılan Isa soketler oldu. Bir tataf pcb diğer taraf isa soket. Ancak isa soket istediğim pin sayısında bulabilecekmiyim emin değilim.

Konu hakkında tavsiyeye ihtiyacım var.
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

yas

DIN41612 standartta olanlara baktın mı? Piyasa bol çeşit mevcut. Fiyatları tek taraf için 1 dolar civarlarında yada biraz daha düşük diye hatırlıyorum.

Endorfin35+

Bakmamıştım. Simdi baktım. Gerçekten iyi bir öneri oldu. Ozdisanda var görünüyor. Bir numune alıp bakacagım.
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

Endorfin35+

Ben sadece montaj kolaylığı hedefliyordum. Ancak araştırırken gerçekten redundant yedekli bir sistem yapabilirmiyim düşüncesi takıldı aklıma. Bu sistemler smpslerden biri çalışmadığında alarm veriyor.

Peki smps in çalışmadığı nasıl anlaşılır. Sadece voltaj mı ölçüyor. Öyle ise çok ta mükemmel değil bu sistem. Smps in biri yüke binince çalışmayacak bir arızaya büründü ama çıkış veriyor. ARıza algılanmadı. Diğeride arıza yaptı çıkışı kesti. sistem sustu...

Yanlış mı düşünüyorum...