E-mail adresimi kim satmış?

Başlatan Erol YILMAZ, 07 Ekim 2020, 13:42:52

power20

Kanser dedin de aklıma geldi. Bu IMEI kayıt işini çıkaran kişi üniversite hocamızdı. Sonra Telekomünikasyon ... Başkanlığında görev aldı.  kanserden vefat etti.

fahri-

Kılıç Erciyes mezunu musun?

kimlenbu

Ben telefonumu ttnet'in sattığını yakaladım. İnternet üyeliği alırken kardeşimin adını verip kendi telefonumu yazdım, abuk subuk aramalarda bana kardeşimin adı ile seslendi herifler.

Telefon numaranı satanlar direkt olarak operatörler. Hatta utanmadan şehir değiştirdiğinde hemen bulunduğun şehre ait otel sms'leri atıyorlar utanmadan.

Telefonlara yapacak bir şey yok, banka arıyor, müşteri hizmetleri arıyor vs engellemek çok mantıklı değil ama sms filtrem sayesinde spam sms gelemiyor bana. Hatta bankacılık şifreleri vs bile spam'e düşüyor, girip oradan bakıyorum. pizzacılar, online kumar siteleri, migros, carrefour, bankalar, belediyeler, kargocular, avmler, takım elbiseciler, operatörler, digitürk, dsmart vs alayı engelli. 3-4 günde 69 spam sms gelmiş (hattım 20 senelik)

tmsh

Alıntı yapılan: kimlenbu - 12 Ekim 2020, 16:24:20Ben telefonumu ttnet'in sattığını yakaladım. İnternet üyeliği alırken kardeşimin adını verip kendi telefonumu yazdım, abuk subuk aramalarda bana kardeşimin adı ile seslendi herifler.

Telefon numaranı satanlar direkt olarak operatörler. Hatta utanmadan şehir değiştirdiğinde hemen bulunduğun şehre ait otel sms'leri atıyorlar utanmadan.

Telefonlara yapacak bir şey yok, banka arıyor, müşteri hizmetleri arıyor vs engellemek çok mantıklı değil ama sms filtrem sayesinde spam sms gelemiyor bana. Hatta bankacılık şifreleri vs bile spam'e düşüyor, girip oradan bakıyorum. pizzacılar, online kumar siteleri, migros, carrefour, bankalar, belediyeler, kargocular, avmler, takım elbiseciler, operatörler, digitürk, dsmart vs alayı engelli. 3-4 günde 69 spam sms gelmiş (hattım 20 senelik)

Benzer olayı bende sahibinden.com'da araba satarken yaşadım. Babamın adıyla kendi telefonum üzerinden kayıt oldum. Aynı günün akşamı devre-mülk satan arkadaşlar bir bir aradı. Hepside aynı yalanı söylüyor. "Bir arkadaşınız tavsiye etti sizi." :)