Numune PCB Üreticisi Önerisi

Başlatan satilla, 07 Ekim 2020, 13:44:34

satilla

Merhaba,

JLC PCB min. 0.45 mm çaplı via ile çalışabiliyor. Şu zamana kadar 29 USD'ye bu isterlerde tasarım yapıyordum. Ancak kullanıdığım entegre tedariğinde sorun yaşamay başlayınca kılıf değişikliği zorunlu oldu.

0.3mm (hole size değil) çaplı via olan numune kartları ürettirmek için PCB üreticisi arayışındayım.

Melih1802

0.2mm delebiliyor. Son çizimimde 0.3mm yaptırdım.

satilla

Alıntı yapılan: Melih1802 - 07 Ekim 2020, 16:15:510.2mm delebiliyor. Son çizimimde 0.3mm yaptırdım.

Delik çapı olarak 0.2 ye kadar iniyor. Ancak annular ring min. 0.13mm.
(0.13 x 2) + 0.2 = 0.46 mm via oluyor.

İhtiyacım 0.3mm annular ring dahil via çapınının üretimi.

yılmaz_34

facebok ta Mehmet yurt diye birisi var ben birkaç kez  yaptırdım pcb memnun kaldım bir görüşün..
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

ibocakir

https://www.hitech.com.mk/en/

Makedonya firması gayet başarılı bir üretici yalnız biraz pahalıdır.

BGA fanout yaparken mi kullanacaksınız bilmiyorum ama 0.3mm via gerçekten çok küçük delik çapını da belirtmemişsiniz.

Hitech min 75um annular ring yapabiliyorum diyor. Min delik çapı da 0.1mm diyor. Bu durumda dış çapı 0.25mm olan via yapabilirsiniz. Yalnız hesaplamalarına bakmak lazım da IPC standartlarına uymuyor gibi.

satilla

Alıntı yapılan: ibocakir - 08 Ekim 2020, 09:49:38https://www.hitech.com.mk/en/

Makedonya firması gayet başarılı bir üretici yalnız biraz pahalıdır.

BGA fanout yaparken mi kullanacaksınız bilmiyorum ama 0.3mm via gerçekten çok küçük delik çapını da belirtmemişsiniz.

Hitech min 75um annular ring yapabiliyorum diyor. Min delik çapı da 0.1mm diyor. Bu durumda dış çapı 0.25mm olan via yapabilirsiniz. Yalnız hesaplamalarına bakmak lazım da IPC standartlarına uymuyor gibi.

Evet, BGA fanout için kullancağım. Delik çapı belirtmememin sebebi, delik çapı kritik bir uygulama yapmamam,  mikro via vs kullanmayacağım.
Daha önce Hitech ile çalıştınız mı? Fiyat konusunda referans olması açısından bilgi verebileceğiniz örnek çalışmanız oldu mu?