Çubuk Halojen Ampul LED Muadili

Başlatan Tagli, 09 Ekim 2020, 17:46:55

Tagli

Evde ayaklı bir lamba var, zamanında babam alıp koymuş. Uzaktan kumandası da var, güzel bir şey. Ama kullandığı ampul (Çubuk Halojen, R7S 118mm) yaklaşık 300 W elektrik yakıyor. Yazık bence, yaptığı iş ile yaktığı elektrik çok orantısız.

Bu ampulu LED muadili ile değiştirmek istiyorum. AliExpress'te var (örnek), ama malum artık ürünlerin gümrükten geçmesi ve elimize ulaşması zorlaştı. Ayrıca cam bir şeyi kırmadan getireceklerinden de şüpheliyim. Türkiye'de de satan bulamadım bir türlü. Bu ampulu Türkiye'de satan bir yer var mı bildiğiniz?
Gökçe Tağlıoğlu

ferit06

Çok iyi bir satıcı bulmuşsunuz gönderim ücreti bayağı düşük. Sepetimdeki ürünler için satıcıların istedikleri kargo ücretleri sizinkindekinden en az 2 kat fazla ve bazıları ürün sayısını 1 arttırınca kargo ücretini de aynı oranda arttırıyor. Bazı forumlarda kargo ücretlerinin artmasını gümrük ücretinin aliexpreste kesildiği bu yüzden 1 ekimden itibaren kargo ücretleinin arttığı ve gönderimin yalnızca Aliexpress shipping olduğu belirtiliyor...

serkan_48

20 watt 40 watt diyor. Bu led kendini nasil soğutuyor? 3 watt ledi soguturken bile metal sogutucu kullanıyoruz.
Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com

ilyas KAYA

Yatagi değiştirin içine direk led spot takın gitsin eminim daha iyi iş görecektir.

Sozuak

Dimmer devresi vardır büyük ihtimal ona uyumlu takın da

ACM

Tagli hocam verdiğiniz linkteki ledlerin yorumlarında 30W denilen ledin 7W verebildiğini yazmış bir elektronikci. Ben yandım siz yanmayın bari :)

Tagli

Hocam ışık değil ekonomi ön planda :) 300 W yanarken benim de için yanıyor.

Lamba yassı bir yapıya sahip, yani ampulun oturduğu yer kayık gibi. Oraya normal ampul uyduramam, dışarı taşar.

Lambada dimmer yok, aç kapa sadece. Bir de kumanda var.
Gökçe Tağlıoğlu

Sozuak

Marketdijital.com da hazır 220V alüminyum pcb li COB ledler var. Al iki tane. Isı iletken gressle yapıştır vidala  kablolarını lehimle geç git

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.