Renesas için Derleyici

Başlatan YARGICH, 15 Ocak 2006, 18:27:23

turgut128

Merhabalar bu .mot için bikaç foto ayarladım tabiyiki tatlisukurnazi arkadaşımızın katkıları ile  onun daha önce vermiş olduğu örneği kullandım formlarda var .
http://www.hemenpaylas.com/download/1211135/mot_yapmak.rar.html

formatı değiştirdim .jpeg tamam dır

aYe

Selam,

@turgut128

Hocam bu aralar yogunluk yüzünden foruma yazmaya, hatta okumaya pek vaktim olmadı kusura bakmayın.

Sorunu çözmüşsünüz buna da sevindim ancak anlamadığım bir şey var.

Mot uzantılı dosya oluşturmak 3,5 satırda yazılıp anlatılacak bişey (bilmeyen için çok zor, zamanında 1 ay uğraşmıştım, küçümsemiyorum) ama sizin dosya 10 küsür MB, merak ediyorum içinde ne var?

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

turgut128

:D  Fotoğraflarla dizgiledim bide benim gibi bu işin içine yeni girdiyseniz inanın o 3,5 satırı bile analiz etmek zor oluyor ama allahtan senin vermiş olduğun bi örneği gördüm ve burada ki sadece tek bir resimden olayı çözdüm ama ben istedimki adım adım fotoğraflıyayım " :oops: vallahi fotoğraf "

aYe

Hocam bu fotorafların formatı .bmp sanırım :D

AcdSee diye bir program var, hem resim dosyalarının formatlarını dönüştürmeye hemde bakmaya yarayan güzel bir şey.

Hani kursanız da resimleri .jpg formatına dönüştürüp paylaşsanız diyorum.

Aradaki fark çok ciddi, 1mb'lik bir resim bazen 30kb'ye düşebiliyor :)

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

aster

resmi Paint te kayıt ederken soruyor uzantısı ne olsun diye
orada *.jpg seçeneğini seçerseniz dosya boyutu ~1/10 oranında ufalmış olur.