Buzzerli kontrol kelemi nasıl yapılabilir ?

Başlatan ACM, 22 Ekim 2020, 11:36:38

power20

Espriyle bu işi çözemezsiniz.
Buzzer için akım gerekir. Pil kullanacak ya da 2 prob olacak. 

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: A.C.M - 25 Ekim 2020, 14:32:40İlyas hocam bunu bir gecedemi yaptınız ?  hayatta inanmam. Çizim işimiz olursa döneriz sana. Yalnız fikir hakkı var bende hocam unutmazsın inşallah. Güzel birşey çıkacak belli.Bekleriz dört gözle.
   Volt ve amper ölçümüde ekleyebilirsiniz , albenisi çoğalır. Altta bir prob olacak zaten , yukarı buton yerine küçük 2.bir prob eklerseniz tamamdır.Butonuda yana koyarsınız.

Kılıç hocam çift probu tam anlamadım , eğer faz ve nötre dokunmak gerekiyorsa aynen şöyle olacak
- Hah tamam faz bu daaa nötrü nerden bulacaz hamdi , tut len şu kabloyu çek buraya , kontrol kealemine ?*%+-'&(=)?

Dediğiniz gibi alıp bakıp incelemek lazım.

Jokeras , dostum , senin hesap İlyas hocaya endexli , ondan aldığımı sana vereceğim söz. Ayrıca 2 mini hoperlor hesaptan silinmedi , devre tam bitmedi. Birde rekabetci çıktı üstelik :)

Yönetim konusunda sana katılmıyorum.İnsanları rahatsız edecek bir kelime cümlemiz yok , yalnızca biraz gülümsemeli geçsin , kime ne zararı olur ?

Evet hocam 1 gecede yaptım ama çizim işini hobi olarak yapıyorum.
Satış yapmak gibi bir niyetim yok :) bitirirsem stl yayınlarım sizde kendi devrenizi yapıp 3D ile basabilirsiniz.

Ülkemizde en büyük sorun kalipcilik. Bu kalıp işine bir çözüm bulmamız lazım.

Bu forumdan kesinlikle masaüstü acik kaynak bir enjeksiyon makinesi çıkmalı.

Herseyi yapıyoruz ama kalip işine gelince kalipcilar ile savaşmak gerekiyor.

Bırakın onu 500 tane karton kutu yaptıracak yer bulamadım. Neymis en az 5bin miş. Fiyat bile veren yok.
A3 ebadına kadar karton kesim için plotter aldım sırf bu kutu işi için.

Her şeyi kendimiz mi yapacağız anlamıyorum ki. Çinliler 1 tane bile istesen yapıyor. Herseyi cinden mi alacağız?

Bizim sanayileşmede ciddi sorunlarımız var. En büyük sorun kimse çalışmak istemiyor iş yapmıyor ama işine gelince iş yok para yok diyorlar. Kalipcilar bi kalıba 50 bin TL ister maliyeti 5 bin TL dir. Ayda 1 kalip yapmak mi 100 kalip yapmak mi ?
Bence çalışmak istemiyorlar..

ACM

İlyas hocam çok harika ve taktir edilecek bir davranış.Ben yanlış düşünmüşüm özür dilerim.Eğer grupda bu ve benzeri paylaşımlar oluyorsa ne mutlu size ve arkadaşlara.

Formdan yalnızca enjeksiyon makinesi değil birçok ürün çıkmalı ama bunun için aktivite , birleşke adımları atılmalı , abilerin ön ayak olup "hadi yapalim len" demesi lazım.Site yönetiminide unutmadım ama ona cesaretim yok  :)

Çalışma konusundada size katılıyorum , az emekle çabuk kazanmak yerine çok emekle sürümden kazanmak hem kişiye hemde memlekete çok faydalı olur , "Daha uygun fiyata üretenler daha uygun fiyata satarlar" , böylece üretim daha artmış olur.

İlyas hocam çizdiğiniz kontrol kaleminin ortalama maliyeti kabaca ne kadar olur tahminen bilgilendirebilirmisiniz mümkünse ?

Kılıç hocam devreyi pilli olarak yaptım çalışıyor , kaçırmışsınız sanırım o satırları.Espiriyi laf olsun diye yapmak bu formda uygun olmaz, ben olmazı direkt söyleyebilen bir insan değilim , espiriyle karıştırayım kırıcı olmasın diye düşündüm.Teknik olarak değil , kullanım ve satış hususunda tek proba göre dezavantajlı bu yüzden bence olmaz. Yinede uyarınız için teşekkür ederim.

Bu iyi olmadı , İlyas hocamdan alıp Jokerasa verecektim. 2 mini hoperöre 1000$ istesem oda fazla kaçar.Ne yapsak bilemedim.

power20

Çift problu pilsiz işinizi görmüyor.
Pilli olanı yapmışsınız.  çalışıyor demişsiniz. Eksik olan nedir? O kadar çok yazı var ki gerçekten
eksik kısım anlaşılamamış.  Ben anlayamadım.

Eksik olan kısmı anlatmak için 5 satır yetmez mi ?

ACM

"Olduuuu Jokeras" ile başlayan satırda (2.sayfanın ortaları) bitmişdi devre ve eksik olan birşey yok (şimdilik) ama ondan sonra gelen eylemler , konular , sorular oluştu. Birden bıçak gibi kesemiyorsunuz , cevap vermek , gerekirse konu eklemek gerekiyor saygı gereği.Bu yüzden uzadı.Yoksa kapanması gerekirdi 2.sayfanın ortalarında normalde.