Bluetooth otomatik bağlanma

Başlatan sifirzero, 27 Ekim 2020, 23:21:34

sifirzero

Merhaba arkadaşlar telefonlar birbirinden uzaklaştığında bağlantı kopuyor ve tekrar yakınlaşınca elle bağlantı kurmak gerekiyor. bunu otomatik hale nasıl getiririm?

Mesela akıllı saatlerde, saat telefondan uzaklaştığında bağlantı kopuyor ve tekrar yakınlaştığında bağlantı kuruyor ve titriyor. ben bunu programa nasıl dahil ederim. Program mit app inventor kullaniyorum .Bluetooth hc06 kullaniyorum
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

sifirzero

sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

tunayk

Kendi uygulamanız sürekli bağlı olarak çalışıyorsa timeout mantığı kullanır, belli bir süre cevap alamazsanız hat koptu dersiniz. Portu  kapatır sonra yeniden bağlantı kurmaya çalışırsınız. Zaten bu esnada  hata alır portu açamazsanız hat yok dersiniz ve belli aralıklarla tekrar edersiniz. Titreme bildirim vs. Ne zaman vereceğinize siz karar verirsiniz.
AI özelinde kodlama olarak soruyorsanız başka bir bilen yardımcı olabilir.

sifirzero

Yardimci olurmusunuz arkadaşlar

bsenguler

Neler yaptığınızı, kodları vs paylaşınız ki mantık yürütülebilsin.