STM32F4 STDLib Hakkında

Başlatan amatörelektronikçi, 30 Ekim 2020, 23:38:45

amatörelektronikçi

STM32F4 Discovery kart ile, kütüphanedeki direktifleri takip ederek ilerlemek istiyorum fakat ADC kütüphanesi üzerinden örnek vermek gerekirse;
İncelediğim örneklerden anladığım kadarıyla ADC_CommonInitTypeDef kullanmak gerekiyor. Ama kütüphanenin "How to use this driver" bölümünde böyle bir struct kullanmamız gerektiğinden hiç bahsedilmemiş. Neyi kullanarak neyi ayarlamamız gerektiğini tam olarak nasıl biliyoruz? Bunun bir dökümanı/kaynağı var mı? Bahsettiğim mesele kütüphanedeki bir açıklama eksikliği mi? Yoksa ben mi bir şey kaçırıyorum?

Yine STDLib ADC üzerinden devam edersek bir başka mesele;
"Configure the ADC Prescaler, conversion resolution and data alignment using the ADC_Init() function." diyor. Fakat ADC Init için kullandığımız struct içinde mesela prescaler ile ilgili bir member yok. Hiç bilmeyen birisi kütüphaneyi açıp kod yazmaya çalıştığında ADC struct'ın içinde prescaler bulamadığında acaba bunu nereden init edeceğim diye kendi mi aramalı? Yani kütüphane yönlendirme konusunda eksik mi? Bunu öğrenmek istiyorum.

amatörelektronikçi

Yarımcı olabilecek var mı? Benim için biraz kafa karıştırıcı bir durum. Bir iş yaparken prosedürlerin net olmasını seven biriyim. Böyle eksiklikleri tamamlamadan devam edemiyorum.

amatörelektronikçi

@quarko hocam forumdan gördüğüm kadarıyla STM32'ye hakimsiniz. Yardımcı olabilir misiniz?