802.11ac nereden bulunur

Başlatan erkan614, 04 Kasım 2020, 01:41:49

erkan614

İyi günler
2014 laptop için yeni bir wifi kart bakıyorum yan odadan çekmiyor nerdeyse
Eski kartım BCM943142HM 802.11n destekli
Onun yerine ben 802.11ac destekli bir kart arıyorum
Mini pci-e slotuna uygun
Ama pek satılan bir ürün değil galiba
Nerede bulabilirim
Saygılarımla
Erkan Bodur

ilyas KAYA

Modeminiz  ac yi desteklemiyor ise almanızın bir anlami yok. Ayrica hiz dan farklı olarak çekim gucunde bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Bence sorunu başka yerde arayın. Mesela modem de yada modemin sinyalini bastıran birsey var mi onu kontrol edin.

Laptop daha önce açılmış ise antenleri takilmamis olabilir. Başka bir cihaz ile deneyin öncelikle.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ErsinErce

ercan_t

neden pci kart arıyorsun ki?
802.11ac olan kücük usb wifiler var hatta wifi router hem usb hem ethernet cıkışlı istediğini kullanabilirsin ayrıca ikinci elde bulabilirsin.

ialtinkopru

Alıntı yapılan: ErsinErce - 04 Kasım 2020, 09:36:43ayrıca anteni de almanız lazım
şu link işinizi görür sanırım ama daha uyguna bulabiliyorsanız araştırın

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/kablosuz-intel-7260-7260hmw-cift-bantli-mini-pci-e-wifi-karti-bt-4-0-2-antenler_pdp_578556626

Bende laptopum için 7260 wifi kart aldım fakat laptop üzerindeki eski antenlerini kullanmıştım, bu kullanım şekli doğru değil midir? Ürün yanında satılan antenlerin farklı bir durumu var mıdır? (Not: laptopu bu haliyle 5G kullanabiliyorum.)

Emou

Arkadaşların dediği gibi mesafe çözümüne muhtemelen çözüm olmaz ancak eğer yeni kart alacaksan AX200 öneririm. Güncel ve popülerliği giderek artan bir kart. Mini pcie için ülkede satışı var mıdır bilemiyorum ancak Aliexpress'de bol bol bulunuyor.