PİC16F84A için +5v besleme kaynak seçimi (yardım)

Başlatan electricalll, 29 Kasım 2020, 14:07:49

Erol YILMAZ

Konu karışmış...
16F84 ile 3 test yapınca zaten farklı kodlu Mcu'ya geçebilir arkadaşımız.
Onun için 16F84 ile de olsa bu testleri yapması önemlidir.
Hangi Mcu olduğu, Mcu ile tanışmasının yanında önemsizdir. Bazen akışa engel olmamak lazım diye düşünüyorum...

RaMu

Konu başka bir yere gelmiş ama bende yazmadan duramayacağım,
ASM sözü geçti mi yazmasam olmaz 😀

Bende eski mesajlarımda ateşli bir şekilde asm savunuculuğu yapmış biri olarak şunları söylemek istiyorum:
Hedefin belli ise çokta problem yok, elbette her yiğit kendi yoğurt yemesiyle katedecek yolu.

Şahsım adına, 'dspic için fat16 fat32 destekli sd kart kütüphanesi ile bootloader' yazmak gibi ileri seviye projelerle asm kullanarak uğraşacağıma
C de pointer, structure, veri yapıları, rtos gibi konulara erkenden yönelsem daha yararıma olurdu diye düşünüyorum.

C kullarakta register seviyesinde kod yazılıyor.

Asm nin avantaj sağlayabileceği çok çok kısıtlı bir alan var,
bu faydanında kod taşınabilirliğini engellemesi vs. dezavantajları hesaba katılırsa faydadan çok zararı olabilir.

Bir programcının her zaman azda olsa bir ASM temeli olması gerektiğinide halen savunuyorum.
Bir şoförün motor nasıl çalışıyor, lastik nasıl değiştirilir bilmesi gibi birşey.
Söylendiği gibi asm ile led yak söndür yapabilmek,
işlemci komut setini görünce ne yaptığını anlayabilmek kadar asm bilmek yeterli.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html