Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Atmega328p Lcd Sorunu

Başlatan rayman, 30 Kasım 2020, 16:08:08

rayman

Daha önce  yaptığım  çalışma  hatasız  çalışıyordu.  Devreyi  anahtardan sürekli  enerji  kesip  açınca  problem  oluştu  ve Açılışta  ama menü  geliyor  sonra  ekranın  ortasında  sadede  soru  işareti  var. Hex ve sigorta ayarlarını  telrar  silip  yükledim  yine aynı.  Ardıno uno dan tekrar armage328p içim bootloader yaptım  . Test  için mclr pine led bağladım  Aedınio uno ile beraber  aynı senkronizezasyonda çalışıyor  led yanıp  sönüyor.  Ama tekrar  devredeki hexi yükluyorum  ekranda  soru  işareti var menü  gelmiyor.  Bunedir  böyle  anladım  işlemciyi  atmak  istedim kurtarılabilir mi ?

erdcan

Kullandığınız lcd grafik ekran mı? yoksa 2x16 gibi bir lcd mi? atmega328 i arduino karta takip orada bir lcd ye bağlayabilirsiniz. lcd ana menüde görüntü var demişsiniz. ana menüde yazan yazılar ? işaretinin bulunduğu pixeli de kapsıyor mu?

Kabil ATICI

Atmega işlemciye seri port üzerinden program atmak için CH340 veya benzeri bir şey varsa bazen bu tür entegreler USB üzerinden bilgisayara bağlı değilse, ilk  (besleme) açılışta boot moduna geçişe neden olabilen kodlar oluşturabiliyormuş ve de işlemci burada sonraki kodun gelmesini bekliyormuş.
İnternette ; işlemcinin seri portları uçları arasına 10K direnç bağlanması öneriliyor. Çalışma veya programlamada bir sorun oluşturmuyor.

ambar7

rayman

Win764 bit için ponyprog2000 kullanıyorum calibrasyon ayarlarımdada sıkıntı yok zaten normal yükledi rs232 seri porttan. Ancak aynı sorun devam ediyor ortada  soru işareti var ve tuşlara basınca 1234 rakamları çıkıyor. Lcd2x16 başka işlemci programlıyorum sorun yok .. Garip birşey ya.