TPS22929D reset sorunu

Başlatan Hattusa, 01 Aralık 2020, 21:26:16

Hattusa

TPS22929D load switch ile bir devre kurdum. entegrenin bağlantısı yukarıda şekilde ki gibi, devreyi SW1 noktasından bir MCU ile açıp kapatıyorum. yani tüm devreyi ON/OFF yapıyorum.devremde çok fazla akım çekecek bir kompenent yok,buraya kadar sıkıntı yok. Ancak devrede bulunan bluetooth modülü ne zamna bağlantıya geçse sistem kapanıyor. ben TPS22929D den kaynaklandığını düşünüyorum. bunu nasıl çezebilirim? bu tip olaylarla karşılaşan varmıdır?
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

Proteus

Girişte ve çıkışta kapasitör kullanmanı tavsiye ederim 1 uF
Ayrıca modül resetliyor mu komple kapanıyor mu ?
Çıkışta belki bir kısa devre olabilir voltaj çöküyor mu bir ölçün
Ayrıca çektiğiniz akıma da dikkat etmek gerekiyor
Birde ben bu şekilde losd switch olayını bir fet ile ESP modüller de yapmıştım anlamsız bir şekilde enerji kapalı konumdayken modül ısınıyor du sonra bunu sebebi latch up denilen olay
Reset sinyalini de power control ile birlikte verince problem çözüldü.

Hattusa

giriş ve çıkışta cap. mevcut devrede kısadevre olduğunu düşünmüyorum zira devre çalışıyor, hc06 modül bağlantı esnasında aşırı akım çekiyor gibi davrandığından sistemi komple kapatıyor. skopta giriş, çıkış ve tet,k sinyallerine baktım normal gözüküyor yada ben bakamadım
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

Proteus

Reset sinyalini power ile birlikte anahtarlamayı deneyebilir misin ?

Hattusa

özür dilerim hata benden kaynaklıymış, yazdığım kodda (proton basicte) return lu bir yere goto ile gitmemden kaynaklı MCU reset attığı içinmiş sorun, bende entegrenin günahını almışım. boştan yere sizleride meşgul ettim. k.bakmayın