Yarıiletken üretimi PATLADI

Başlatan Erol YILMAZ, 18 Aralık 2020, 12:39:28

noravel

16 Nisan 2021, 14:10:48 #30 Son düzenlenme: 16 Nisan 2021, 14:12:09 noravel
Yaklaşık 1 ay önce aliexpress den şansımı denemek istedim. İki ayrı satıcıdan 10'ar adet iki farklı çip satın aldım (STM32f103RDT6 ve STM32F401RET6). Kargolar geldi çipleri gördüğümde bir gariplik olduğunu anladım bacaklar normalden daha parlak ve bazı pinler bükülmüştü. Montajlı kartlardan söküp öyle göndermişler. Birkaç tanesinin üzerinde ise check yada çarpı işareti yoğun ışık altında bakınca belli oluyor. STM32103RDT6 lardan birkaçını kartım üzerinde denedim sorun yok ama yinede içime sinmiyor.

Mucit23

OG

AlıntıNe hallere düştük
tarih metinlerinde, birkaç satır veya birkaç paragrafta anlatılan büyük büyük olayların
satırlarda yazılmamış o detaylarını yaşadığımızı zannediyor
ve endişe duyuyorum.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

kimlenbu

Devamlı yeni dizayn yapıyorum, STM32 serisini kullanıyorum, elimden geldiğince işe uygun mcu seçmeye çalışıyorum. Bazen görece ileri düzey uygulamalar için otomotiv sektöründe kullanılan komponentlerden seçmem gerekiyor, tam buldum işte bududur diyorum, stok durumuna bir bakıyorum temin süresinde 2022'nin bilmem kaçıncı ayı yazıyor.

Malzeme seçmek ızdırap haline geldi. Daha da beteri dizaynı yapıyorsun malzemede 3000 stok var, 3 gün sonra bir bakıyorsun 0 (sıfır !)

elektronik

Sorun şu olabilirmi? Coronadan dolayı chip üretimi azaldı ve büyük imalatçılar ilerde bulamam korkusuyla alabildikleri kadar alıp stok yapıyorlar.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.