Yarıiletken üretimi PATLADI

Başlatan Erol YILMAZ, 18 Aralık 2020, 09:39:28

OG

Alıntı YapBugün 2 siparişim daha geldi bitanesi tamam diğerinden 30 işlemci beklerken 6 tane smd diyot çıktı insan bari 30 diyot gönderir 6 nedir :).
geriye 2 sipariş daha kaldı bakalım onlardan ne çıkacak.
Bu bahsettiğiniz ve benzeri olaylar üçkağıt işleri mi?
Olan biteni tam anlayamadım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

izturk

elektronik

Alıntı yapılan: OG - 04 Haziran 2021, 14:24:34Bu bahsettiğiniz ve benzeri olaylar üçkağıt işleri mi?
Olan biteni tam anlayamadım.

Hocam bende tam anlayamadım sanırım ellerinde işlemci kalmamış ve işlemciyi yayından kaldırmayı unutmuşlar sipariş gelincede işlemci yerine uyduruktan birkaç ucuz parça gönderiyorlar. gerçek niyetleri nedir bilmiyorum.

power20

Alıcı belki sineye çeker ses etmez. Yaptıkları kar kalır diye düşünmüştür.

OG

Ciddi satıcılar bu tür risk almaz.

- olmayan malı satmışım,
- satış fiilen gerçekleşmiş, bir şeyler göndermek şart
- ama istenen mal yok
- alıcı, gelen malı görünce iade edemeyecek ve para iadesi isteyecek, para mecburen iade edilecek
- bari ıvır zıvır göndereyim ki (para etmeyecek şeyler) benim de kaybım olmasın

gelen 3-5 diyot gibi şeylerden bunu anladım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

power20

Belki sipariş gönderilmediğii zaman satıcıya puan kaybı oluyor. Bunun yerine 'alıcı malı beğenmedi' olursa puanlama açısından sorun olmuyor.

izturk

Alıntı yapılan: Kılıç - 04 Haziran 2021, 20:42:13Belki sipariş gönderilmediğii zaman satıcıya puan kaybı oluyor. Bunun yerine 'alıcı malı beğenmedi' olursa puanlama açısından sorun olmuyor.

Aynen buradaki e ticaretciler de aynisini yapiyor site puan kirmasin diye.

Hatta aliexpress saticilari gectigim siparislere mesaj gonderiyorlar. Bu malzeme yok siparisi iptal edin diye. Kendileri iptal etse veya gondermese puan dusuyor galiba

Tagli

Sahtekarlık yapıp yanlış mal gönderdikleri zaman puanları düşmüyor mu? Alıcı sistem üzerinde şikayet oluşturunca ve sonrasında da olumsuz bir yorum döşeyince onlar için daha kötü. Eskiden pek çok satıcı, "Şikayet oluşturmayın, önce bize ulaşın, biz sorunu çözeriz" diyordu.
Gökçe Tağlıoğlu

elektronik

Puanları düşüyordur illaki. birde kötü yorumlar satıcılar için hiçde iyi olmaz.

elektronik

Arkadaşlar chip krizi ne durumda işlemci bulabiliyormusunuz fiyatlar nasıl.
aliexpres den baktım sanki iyleşme var gibi  Aliexpress

Tagli

Özdisan'a Nuvoton işlemciler (daha çok Cortex M0 çekirdekli olanlar) yüklü adette gelmiş.
Gökçe Tağlıoğlu