Proteus sürümü hakkında?

Başlatan ilker_32, 28 Aralık 2020, 20:13:21

ilker_32

Herkese merhabalar, bir süre sonra kendiliğinden silinen mesajlar bölümü hala var mı bilmiyorum ama serbest bölge olduğundan konuyu buraya yazmayı uygun gördüm. Eğer yanlış yere konu açtıysam gerçekten üzgünüm. Konu şu ki; bilgisayara proteus kuracağım uzun zamandır uğraşmadığım için sürümleri ve en doğru çalışanı, yani herkesin genel olarak kullandığı sürüm hangisidir?

Proteus versiyon 8.11 sp0 kurdum ama 2031 yılına kadar legalleştirilmiş sürümü olsa da hala eksikleri çok çizim yaparken sinir ediyor. Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

Şimdilik hoşçakalın...

foseydon

8.11 zaten son sürüm. ben de onu kullanıyorum.

JOKERAS

Bende 8.5 Sp0 var,bir problem yok benim açımdan.
Update'lerin bir işe yaradığını da görmedim.Belki vardır da ben bilmiyorumdur.
Eski sürüm Proteuslar daha seri çalışıyorlardı,şimdikiler biraz kasıyor sanki.

ilker_32

Alıntı yapılan: foseydon - 28 Aralık 2020, 20:24:218.11 zaten son sürüm. ben de onu kullanıyorum.

Yolların kalınlıkları hep aynı bu sürümde t20 'de t90'da t10 gibi çiziyor. her yol için kalınlıkları ayarlamak uğraştırıyor. Sende böyle birşey var mı?

ilker_32

Alıntı yapılan: JOKERAS - 28 Aralık 2020, 20:25:20Bende 8.5 Sp0 var,bir problem yok benim açımdan.
Update'lerin bir işe yaradığını da görmedim.Belki vardır da ben bilmiyorumdur.
Eski sürüm Proteuslar daha seri çalışıyorlardı,şimdikiler biraz kasıyor sanki.

Teşekkür ederim denerim. Gerçekten de öyle programın özellikleri artınca hastalıkları da artıyor. Belki de para ödemeden sahip olduğumuz için.

bymrz

Alıntı yapılan: ilker_32 - 28 Aralık 2020, 20:36:21Yolların kalınlıkları hep aynı bu sürümde t20 'de t90'da t10 gibi çiziyor. her yol için kalınlıkları ayarlamak uğraştırıyor. Sende böyle birşey var mı?

"Tools / Auto Trace Selection Type" seçeneğinin pasif olduğuna eminsin değil mi?

poke53280

An itibariyle son sürüm bu.
Son sürüm kullanmak iyidir, ama yapacağınız iş için belki çok eski sürümlerde yetiyor olabilir. Bence önce kullanmayı öğrenmelisiniz, İnternetten video falan izleyin. Buradan şöyle kullanılır denecek bir durum yok, o kadar basit değil.

berkay_91

4-5 aydır aktif olarak 8.9 sürümünü kullanıyorum, tavsiye ederim şimdilik bir probleme rastlamadım ayrıca https://www.snapeda.com/ sitesinden komponentlerin kılıflarını indirirken 8.9 ve daha üst sürümler için diye bir uyarı var...