SMT32F030F4P6 Neden Stoklarda Yok

Başlatan kimlenbu, 07 Ocak 2021, 15:32:54

kimlenbu

Arada sırada lojik kapılar vs kullanmak yerine ara işlemleri halletmek için kullandığım bu okey taşı gibi her yere cuk diye oturan mcu'yu stoklarda bulamıyorum, yeni bir dizayn yapacağım nolur nolmaz stok kontrol edeyim dedim, iyi ki de etmişim. Bu nasıl bir malzeme kıtlığıdır ? Bu mcu neden piyasada yok ?

Murat Mert

Alıntı yapılan: kimlenbu - 07 Ocak 2021, 15:32:54Arada sırada lojik kapılar vs kullanmak yerine ara işlemleri halletmek için kullandığım bu okey taşı gibi her yere cuk diye oturan mcu'yu stoklarda bulamıyorum, yeni bir dizayn yapacağım nolur nolmaz stok kontrol edeyim dedim, iyi ki de etmişim. Bu nasıl bir malzeme kıtlığıdır ? Bu mcu neden piyasada yok ?

1 ay kadar önce özdisana 4000 üzeri geldi 1 günde kayboldu... :(  :(  :(
mert07

Tagli

Aradaki ciddi fiyat farkını dikkate almazsan STM32F042F6P6 piyasada var gibi gözüküyor, işini görebilir.
Gökçe Tağlıoğlu

Mucit23

Aynı durum STM32F072 de yaşanıyor. Digikey'de bütün serileri tükenmiş bu çipin. 

Erol YILMAZ

eeburakdemir

Açıkcası biraz da karaborsa yapılmak üzere bu durum kullanılıyor diye düşünüyorum. Çalıştığım tedarikçilerle ettiğim sohbetelere dayanarak söylüyorum. Evet üretim sıkıntısı var kabul ediyorum ama ülkemizde , el altı yapıp zamanı gelince fiyatı ikiye üçe katlayıp satmak isteyenler var. Özellikle büyükbaşlardan. Ama bahsettiğiniz işlemcinin , muhtelif sitelerde muadili olarak kullanabileceğiniz "L" serisi var. Hatta 50 tanesi 200tl civarındaydı. Sanırım gittigidiyor da idi.
Asla pes etme...