21 Eylül 2021, 03:12:46

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME


İçi İçe Guide

Başlatan serter, 10 Ocak 2021, 01:49:17

serter

Merhaba Arkadaşlar.

Matlab üzerinden bir GUI tasarlamak istiyorum. Bu GUI yapı itibari ile iç içe figure lerden oluşacak. Örneğin figure1 içerisinde  olan bir push butona basıldığında figüre2 açılacak ve bu figure2 üzerindeki buton ve text girdilerine göre yazılımım çalışacak. Figüre1 üzerindeki push buton2 ye tıklandığında  figüre3 açılacak bu buradaki tasarım farklı olacak. Bu şekilde farklı formlarla bir GUI tasarımı oluşturmak istiyorum.

Şuan ki bulunduğum aşama şu şekilde:

Push buton üzerinden editor dediğimde ilgili yere figure yazdığımda yeni bir figure penceresi gelmektedir. Ama yeni pencereme butonun, text verilerinin nasıl ekleneceğini bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.